Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درخواست سازمان ملل برای کمک به پناهجویان آسیایی

درخواست سازمان ملل برای کمک به پناهجویان آسیایی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها پناهجوی غیرقانونی از کشورهای بنگلادش، میانمار، مالزی و اندونزی موفق شدند خود را به تایلند برسانند. با این حال گزارش ها حاکی از آن است که صدها تن

آگهی

صدها پناهجوی غیرقانونی از کشورهای بنگلادش، میانمار، مالزی و اندونزی موفق شدند خود را به تایلند برسانند. با این حال گزارش ها حاکی از آن است که صدها تن دیگر همچنان روی آبهای اقیانوس هند سرگردان هستند.

با افزایش تعداد پناهجویان غیرقانونی از کشورهای آسیایی، سازمان ملل متحد از تمام کشورها به خصوص کشورهای این منطقه خواست تا درهای خود را به روی این افراد بگشایند.

کمیسیون امور پناهندگان سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که اغلب پناهجویان، کارگران بنگلادشی و یا از اعضای اقلیت روهینگیای میانمار هستند.

شمار پناهجویانی که تنها طی هفته گذشته به اندونزی و شمال غربی مالزی رسیده اند، بیش از ۲هزار و ۵۰۰ تن عنوان شده است.

بر اساس تخمین کمیسیون رسیدگی به امور پناهندگان سازمان ملل متحد، طی سه ماه اول سال جاری بیش از ۲۵ هزار قایق، افرادی از بنگلادش و روهینگیا را به صورت غیرقانونی خارج کرده اند.

سازمان ملل متحد مهمترین عامل مهاجرت شمار بالای اقلیت روهینگیا از سرزمینشان را تبعیض گسترده میان آنها و دیگر شهروندان میانمار از سوی دولت عنوان می کند.

روهینگیاها مسلمانانی هستند در غرب میانمار زندگی می کنند و به گفته سازمان ملل مظلوم ترین اقیلت در جهان محسوب می شوند. آنها بازماندگان جهانگردان عرب و بنگلادشی هستند و فرهنگ و زبان ویژه خود را دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورود هزار مهاجر غیرقانونی به تایلند و اندونزی

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

واکنش های مختلف به فاجعه انسانی در دریای مدیترانه