Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ورود هزار مهاجر غیرقانونی به تایلند و اندونزی

ورود هزار مهاجر غیرقانونی به تایلند و اندونزی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از هزار مهاجر غیرقانونی روز جمعه به خاک اندونزی و تایلند وارد شدند. ورود این مهاجران در حالی است که کشورهای آسیای جنوب شرقی خواستار پذیرش آنان

آگهی

بیش از هزار مهاجر غیرقانونی روز جمعه به خاک اندونزی و تایلند وارد شدند.

ورود این مهاجران در حالی است که کشورهای آسیای جنوب شرقی خواستار پذیرش آنان نیستند. بیشتر مهاجران در بدو رسیدن به ساحل و خروج از قایق ها نیازمند فوریت های پزشکی هستند.

محمد، یکی از این مهاجران غیرقانونی اهل میانمار است که به اندونزی رسیده و می گوید: «رئیس جمهوری ما بودایی است. او مسلمانان را دوست ندارد. او گفته که ما را ۲۰، ۳۰ یا حتی ۴۰ سال به زندان می اندازد.»

از سوی دیگر دولت ایالات متحده آمریکا از تایلند خواست تا به مسلمانان گریخته از میانمار پناه دهد. این مهاجران با استفاده از قایق و از مسیر اقیانوس هند خود را به کشورهایی چون اندونزی و تایلند می رسانند.

پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند در واکنش به ورود این مهاجران گفت: «آیا می توانیم آنان را به کشوری ثالث بفرستیم؟. این روزها کدام کشور آن ها را قبول می کند؟ هیچکس. بر اساس اصول بشردوستی باید بگذاریم که بمانند ولی اگر به باری که تایلند بر دوش دارد نگاه کنیم ماجرا به صورتی دیگر است.»

نخست وزیر تایلند به تازگی دستور داده است تا تمامی اردوگاه های غیرقانونی پناهجویان در این کشور تخریب شود. این اقدام به منظور مقابله با قاچاقچیان انسان صورت گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع آمریکا: امنیت ایالات متحده به امنیت آسیا گره خورده است

موج گرمای شدید در فیلیپین؛ میلیون‌ها دانش‌آموز مجبور شدند از خانه درس بخوانند

استفاده دیوید کامرون از جت لاکچری ۴۲ میلیون پوندی در سفر آسیای میانه انتقادها را برانگیخت