رئیس جمهوری بوروندی شکست کودتا را تبریک گفت

رئیس جمهوری بوروندی شکست کودتا را تبریک گفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از اعلام سرنگونی پیر انکورونزیزا، رئیس جمهوری بروندی از سوی گروهی از افسران ارتش، وی از شکست کودتا خبر داد. در توئیتر منسوب به رئیس جمهوری

آگهی

یک روز پس از اعلام سرنگونی پیر انکورونزیزا، رئیس جمهوری بروندی از سوی گروهی از افسران ارتش، وی از شکست کودتا خبر داد.

در توئیتر منسوب به رئیس جمهوری بروندی، پیامی منتشر شده که در آن آمده است: «من در بروندی هستم. به ارتش و پلیس برای میهن پرستیشان تبریک می گویم. به مردم بروندی به ویژه برای صبوریشان تبریک می گویم.»

اعلام نامزدی پیر انکورونزیزا در سومین دوره متوالی انتخابات ریاست جمهوری سبب ناآرامی و درگیری مسلحانه در این کشور شد. درگیری های مسلحانه در بوجومبورا، پایتخت این کشور آفریقایی ادامه دارد و سازمان ملل متحد اعلام کرده است که بیش از ۷۰ هزار تن از اهالی بوروندی به کشورهای همسایه گریخته اند.

خیابان های پر تردد و اماکن عمومی بوجومبورا، بر اثر بروز درگیری و بالاگرفتن خشونت خالی شده و تنها صدای شلیک گلوله به گوش می رسد. همچنین دو ایستگاه رادیوی محلی در این شهر از سوی مردان مسلحی که لباس پلیس به تن داشتند مورد یورش قرار گرفته و تعطیل شده است.

Je suis au #Burundi. Je félicite l'armée et la police pour leur patriotisme. Je félicite surtout les burundais pour leur patience.

— Pierre Nkurunziza (@PierreNkurunziz) May 14, 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مهاجمان مسلح ۲۶ روستایی را در بروندی کشتند

آلمان ۲۷ نفر را به اتهام توطئه برای کودتا علیه دولت محاکمه می‌کند

انتخابات ریاست جمهوری مصر در سایه ۱۰ سال حکومت با مشت آهنین؛ سیسی به دنبال حفظ قدرت تا سال ۲۰۳۰ است