Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تاکید اوباما بر حمایت از اعضای شورای همکاری خلیج فارس

تاکید اوباما بر حمایت از اعضای شورای همکاری خلیج فارس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در کمپ دیوید و در دیدار با سران شش کشور عرب حوزه خلیج فارس اطمینان داد که مذاکرات اتمی با نمایندگان

آگهی

باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در کمپ دیوید و در دیدار با سران شش کشور عرب حوزه خلیج فارس اطمینان داد که مذاکرات اتمی با نمایندگان دولت ایران به امنیت منطقه لطمه ای وارد نمی کند.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در سخنرانی خود گفت: «من بر تعهدات خود درخصوص امنیت شرکای حوزه خلیج فارس تاکید می کنم. چنانچه ما در بیانیه مشترک نیز اعلام کرده ایم،برای همکاری با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، ایالات متحده آمادگی دارد تا با هر تهدیدی از خارج و متوجه تمامیت ارضی کشورهای این شورا و ناقض منشور سازمان ملل متحد به مقابله بپردازد.»

در دیدار با اعضای شورای همکاری خلیج فارس، تهدید گروه دولت اسلامی مشهور به داعش، جنگ داخلی در سوریه، لیبی و یمن و نیز نفوذ حکومت ایران در منطقه موضوع بحث قرار گرفت.

همزمان روز پنجشنبه مذاکره بر سر پرونده فعالیت های اتمی جمهوری اسلامی ایران و برای سومین روز متوالی در وین، در سطح معاونان وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا ادامه یافت.

عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه ایران در خصوص نگارش پیش نویس توافق هسته ای گفته است: «به این زودی تمام نمی شود و کار بسیار سختی است. اختلافات هم در موارد جزئی و هم در موارد یک مقدار کلی تر زیاد است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند

دیوید کاپرفیلد شعبده‌باز مشهور آمریکایی به سوءرفتار و آزار جنسی ۱۶ زن متهم شد

دولت بایدن به رغم تعلیق ارسال بمب، یک میلیارد دلار سلاح و مهمات به اسرائیل می‌فرستد