فرانسوآ اولاند با برادران کاسترو در هاوانا دیدار کرد

فرانسوآ اولاند با برادران کاسترو در هاوانا دیدار کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در راس هیئتی برای دیدار با مقامات کوبا به این کشور سفر کرد. این نخستین سفر یک مقام عالیرتبۀ فرانسوی به این کشور طی

آگهی

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در راس هیئتی برای دیدار با مقامات کوبا به این کشور سفر کرد. این نخستین سفر یک مقام عالیرتبۀ فرانسوی به این کشور طی قرن گذشته محسوب می شود.

رییس جمهوری فرانسه در این سفر، ضمن دیدار با رائول کاسترو، همتای کوبایی خود، با فیدل کاسترو، رهبر بازنشستۀ این کشور نیز دیدار کرد.

چند تن از وزرای فرانسه و مدیران تجاری ارشد این کشور، فرانسوا اولاند را در این سفر پنج روزه به کارائیب همراهی می کنند.

رییس جمهوری فرانسه در جریان این سفر، علاوه بر دیدار با مقامات کوبا، در دانشگاه هاوانا نیز حاضر شد و به سخنرانی پرداخت. وی همچنین با تعدادی از مردم نیز در خیابان های این شهر دیدار کرد.

این نخستین سفر یک مقام اروپایی به کوبا از زمان آغاز مذاکرات میان این کشور و آمریکا برای از سرگیری روابط دیپلماتیک است. رییس جمهوری فرانسه در این سفر، بر لغو تحریم ها علیه کوبا تاکید کرده و آن را عامل عقب نگهداشته شدن اقتصاد این کشور دانسته است.

تحریم ها علیه کوبا از سال ۱۹۶۲ و توسط آمریکا اعمال می شود اما پس از آغاز مذاکرات برای نزدیکی دو کشور، باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا از کنگرۀ این کشور خواسته است لغو این تحریم ها را بررسی کنند.

لغو این تحریم ها یکی از شرایط کوبا برای از سرگیری روابط دیپلماتیک میان دو کشور است. مذاکرات برای این منظور از اواخر سال ۲۰۱۴ آغاز شده و رهبران دو کشور به تازگی در جریان نشست کشورهای آمریکا در این باره با یکدیگر گفتگو کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

شورای اتحادیه اروپا با اهدای کمک ۵ میلیارد یورویی به ارتش اوکراین موافقت کرد