Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آمارهای هشداردهنده درباره مصرف نوشیدنی های الکلی در کشورهای توسعه یافته

آمارهای هشداردهنده درباره مصرف نوشیدنی های الکلی در کشورهای توسعه یافته
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا بر گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه که روز سه شنبه انتشار یافت، مصرف الکل در میان زنان و جوانان بسیاری از ۳۴ کشور عضو این سازمان رو به افزایش

آگهی

بنا بر گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه که روز سه شنبه انتشار یافت، مصرف الکل در میان زنان و جوانان بسیاری از ۳۴ کشور عضو این سازمان رو به افزایش است.

پیش از این و طی سالهای ۱۹۹۲ میلادی تا ۲۰۱۲، مصرف الکل در این کشورها به میزان ۲ درصد کاهش یافته بود.

بنا بر این گزارش، هر فرد بزرگسال بطور متوسط ۱۰ لیتر الکل خالص در سال مصرف می کند که این مقدار، معادل ۱۰۰ بطری شراب است.

این گزارش درباره گسترش پدیده شرابخواری و مستی ابراز نگرانی کرده و به دولتها هشدار داده است. منظور از این نوع میگساری، نوشیدن ۵ تا ۸ لیوان الکل در یک شب است.

آسانی خرید نوشیدنی های الکلی برای جوانان و همچنین تنوع آنها که جذب جوانان را به این نوشیدنی ها بیشتر می کند از عمده دلایل بروز این پدیده مطرح شده است.

در استرالیا و ایالات متحده آمریکا میزان مصرف الکل بطور قابل توجهی میان دختران ۱۸ تا ۲۴ ساله افزایش یافته است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که مرگ و میر حاصل از سوء مصرف الکل بیش از مرگ و میر حاصل از سه معضل ایدز، خشونت و بیماری سل بوده است.

سوء مصرف الکل همچنین از عمده دلایل افزایش نرخ تصادفات و بروز خشونتها بوده و عامل اصلی کاهش نرخ بهره وری به میزان یک درصد در بیشتر کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است.

در میان این کشورها، استونی با مصرف سرانه ۱۲.۳ لیتر الکل در سال، در صدر قرار دارد. پس از آن اتریش، فرانسه و ایرلند است. متوسط مصرف سرانه الکل در کل کشورهای عضو این سازمان ۹.۱ لیتر در سال است.

در این گزارش همچنین قید شده که مردانی که از تحصیلات آموزشی کمتری برخوردارند، بیشترین مصرف کنندگان نوشیدنی های الکلی هستند درحالیکه در میان زنان، آمارهایی کاملا عکس آن حاکم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوازده نکته جالب درباره مصرف الکل در کشورهای توسعه یافته

محققان سوئیسی ادعا می‌کنند ژلی اختراع کرده‌اند که نوشیدن الکل برای بدن را بی‌ضرر می‌کند

آیا مصرف به‌اندازه الکل برای سلامتی مفید است؟