دیدار نمایندگان مجلس ایران از پارلمان اروپا

دیدار نمایندگان مجلس ایران از پارلمان اروپا
نگارش از Mohsen Salehi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هیات پارلمانی مجلس ایران با هدف دیدار و گفتگو با نمایندگان پارلمان اروپا به بروکسل آمده است. سال گذشته سفر این هیات به دلیل تصویب قطعنامه ای علیه

آگهی

هیات پارلمانی مجلس ایران با هدف دیدار و گفتگو با نمایندگان پارلمان اروپا به بروکسل آمده است. سال گذشته سفر این هیات به دلیل تصویب قطعنامه ای علیه ایران در پارلمان اروپا لغو شد.

کاظم جلالی رئیس هیات ایرانی درباره دلایل لغو سفر سال گذشته و انجام سفر کنونی چنین گفت: «دعوت کردند. تاکید هم بود از جانب پارلمان اروپا که ما این سفر را بپذیریم. ضمن اینکه انتخابات جدیدی برگزار شد و پارلمان اروپا، پارلمان جدیدی است. ما بنا نداریم که در فضاهای گذشته باشیم. بالاخره باید فضای جدید را به شکل ایجابی ایجاد کنیم.»

المار بروک، رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان اروپا با اشاره به مذاکرات هسته ای اظهار داشت: «امیدواریم مذاکرات با موفقیت به پایان برسد تا بتوان تحریم ها را برداشت.»

ماریچه اسخاکه، نماینده هلندی پارلمان درباره گفتگو با هیات ایرانی گفت: «روز گذشته نشست کوتاهی، کوتاه تر از آنچه انتظارش را داشتیم با نمایندگان مجلس ایران داشتیم. مسائل حقوق بشری اولویت نخست اروپاست. مهمانان ایرانی تمایل داشتند بیشتر درباره سیاست در خاورمیانه صحبت کنند، موضوعی که برای ما هم مهم است. در واقع یافتن مشکلات سخت نیست، رسیدن به تفاهم بر سر راه حلهای مشترک سخت است.»

نمایندگان پارلمان اروپا امیدوارند که مذاکرات هسته ای با موافقیت پایان یابد تا راه افزایش مناسبات دوجانبه اقتصادی گشوده شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مشاور نهاد‌های اروپایی به یورونیوز: ایران در جنگ مستقیم با ناتو و بازیچه چین و روسیه است

تبعات حمله انتقام‌جویانه ایران به اسرائیل؛ اروپا نگران چیست؟

هفت‌برابر گرم‌تر از خورشید؛ دانشمندان کُره‌ای با همجوشی هسته‌ای رکورد شکستند