Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

احزاب کوچک و عجیب در انتخابات بریتانیا

احزاب کوچک و عجیب در انتخابات بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با آغاز مبارزات انتخاباتی در بریتانیا، احزاب کوچک و گاه عجیب و غریب هم در مبارزات انتخاباتی شرکت می کنند. این احزاب امیدوارند که نقشی در تعادل فضای

آگهی

با آغاز مبارزات انتخاباتی در بریتانیا، احزاب کوچک و گاه عجیب و غریب هم در مبارزات انتخاباتی شرکت می کنند. این احزاب امیدوارند که نقشی در تعادل فضای انتخاباتی داشته باشند.

به دیوانگی رای دهید

آنها سایت رسمی دارند و می گویند به «جنون» رای دهید. این حزب کوچک و عجیب و غریب، حزب هیولاهای هذیان گوی دیوانه نام دارند. آنها چندین دهه است که نامزدهایی برای انتخابات مشخص می کنند اما هیچگاه برنده حتی یک کرسی در پارلمان نشده اند.این حزب در سال ۱۹۸۳ و توسط الن هوپ تاسیس شد.

خانم جان دیکسون یکی از نامزدهای این حزب وعده داده که حزب هیولاهای هذیان گوی دیوانه، کلی سرگرمی، سحر و جادو و افسانه برای مبارزات انتخاباتی بهمراه دارد. او گفته که نامزدهای حزبش بر سیاستهای بی معنای غیر قابل اجرا محکم ایستاده است.

در مانیفست این حزب وعده داده شده که برای مبارزه با گرمایش زمین تهویه مطبوع در جو نصب می کنند و کیسه هوا (ایربگ) برای بازار بورس تعبیه می کنند که در سقوط اقتصادی بعدی از آن حفاظت کند. آنها سالهاست که رویای ورود به پارلمان را دارند.

کاپیتان بینی در کت و شلوار نارنجی

کاندیدای دیگری از جنوب ولز، کاپیتان بینی است که نامش را از لوبیای پخته گرفته است. لوبیاهای سفید پخته با سس گوجه فرهنگی بخشی از صبحانه محبوب انگلیسی هاست. او که نام واقعی اش بری کرک است بمدت ۲۵ سال با لباس ابر قهرمانها در رقابت های انتخاباتی ظاهر میشد بدون آنکه موفقیتی تاکنون داشته باشد. اما امسال با کت و شلوار نارنجی شیک در مبارزات انتخاباتی ظاهر شده است. او امیدوار است اینبار بتواند نظر رای دهندگان را بیش از پیش به خود جلب کند. او با خنده می گوید: «آیا می توان یک مرد نارنجی پوش را روی صندلی پارلمان تصور کنید؟ عالی خواهد بود.»

مارک بری و حزب واقعی

نامزد عحیب و غریب دیگر مارک بری، رقصنده و نوازنده سازهای ضربی عضو گروه راک آلترناتیو دوشنبه شاد است که حزبی را با نام «حزب واقعی» تاسیس کرده است. حزب او مخالف سیاستهای ریاضتی و تکنیک های هیدرولیک استخراج گاز است.

آل موری، کمدینی که می خواهد کاریکاتور نایجل فاراژ باشد

در جنوب شرق انگلستان، آل موری کمدینی است که از منطقه ای نامزد شده که نایجل فاراژ رهبر پوپولیست و ضد اروپایی حزب مستقل بریتانیا در آنجا نامزد شده، کسی که می خواهد کاریکاتوری از نایجل فراژ ارائه کند. او وعده داده که تونل مانش را با آجر خواهد بست تا مانع مهاجرت به بریتانیا شود.

پل بیرچ، مدافع حشیش

نامزد دیگر این انتخابات پل بیرچ است که می گوید حشیش از الکل کم ضررتر است، او در سال ۲۰۰۵ شبکه اجتماعی Bebo را راه انداخت و کمی بعد آنرا به شرکت AOL فروخت. در ماه دسامبر گذشته او حزب سیاسی ای با نام سیستا تاسیس کرد. حزب او ۳۲ کاندید دارد. او تلاش دارد که سیاستهای مرتبط با مواد مخدر را به بحث بگذارد.

انگلیسی حقیقی و دفاع از شعر و زبان انگلیسی

حزب انگلیسی حقیقی یکی دیگر از این احزاب کوچک است که هدفش را بالا بردن مهارت بریتانیایی ها در شعر و همچنین زبان انگلیسی اعلام کرده است. از جمله اهداف این حزت تولید غذا بشیوه همساز با محیط زیست است. این حزب خواستار آنست که کودکان انگلیسی آموزش هایی در زمینه اشعار خوب انگلیسی داشته باشند. در بخشی از وب سایت رسمی این حزب با ذکر انتقاداتی به استادان ادبیات انگلیسی در دانشگاههای بریتانیا مدعی است که می توان استاد ادبیات انگلیسی بود و از دوره ای که شکسپیر می زیسته بی اطلاع بود.

حزب جنگ طبقاتی

حزب دیگر این رقابت ها، حزب جنگ طبقاتی است. این حزب که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده از یک روزنامه آنارشیستی الهام گرفته که از سال ۱۹۸۳ منتشر می شود. آدام کلیفورد و شش تن دیگر از همراهانش از لغو سلطنت و کنار گذاشتن مدارس خصوصی نخبگان حمایت می کنند و خواهان دو برابر شدن حقوق بازنشستگی هستند.

بازگشت حزب ویگ

آگهی

حزب ویگ، یکی دیگر از احزاب کوچک این رقابت هاست.این حزب قدیمی بریتانیا که ۱۵۰ سال است از صحنه سیاسی بریتانیا ناپدید شده، بار دیگر بازگشته است. کاندیداهایش گرایش خوشبینانه و مثبت دارند. این حزب مدافع اروپا، مدافع مهاجرت و برابری بین زن و مرد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدیو؛ سورتمه بازی هاسکی‌ها در سواحل شنی آفریقای جنوبی

ویدئو؛ مبارزه با کووید۱۹ در ونزوئلا از طریق شرکت در آیین معنوی

یادبود جیمزباندها در موزهٔ مادام توسو