حمل و نقل دریایی و جابجایی مسافر بین آمریکا و کوبا پس از پنجاه سال از سرگرفته می شود

حمل و نقل دریایی و جابجایی مسافر بین آمریکا و کوبا پس از پنجاه سال از سرگرفته می شود
نگارش از Euronews

خدمات حمل و نقل دریایی و جابجایی مسافر بین ایالات متحده آمریکا و کوبا پس از پنجاه سال از سرگرفته می شود. وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه اعلام

خدمات حمل و نقل دریایی و جابجایی مسافر بین ایالات متحده آمریکا و کوبا پس از پنجاه سال از سرگرفته می شود.

وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که دست کم به دو شرکت آمریکایی مجوز حمل و نقل مسافر میان کوبا و آمریکا را داده است.

خوزه میگل دیاز اسکریچ، ناخدای شرکت مارینا، بزرگترین شرکت کشتیرانی کوبا با استقبال از این تصمیم مقام های آمریکایی گفت: «این اقدام جابجایی بازدیدکنندگان، خانواده ها، محصولات و کالاهای تجاری آنها را بین آمریکا و کوبا با هزینه ای ارزانتر تسهیل می کند.»

در شبکه های مجازی از این خبر بعنوان «رویدادی تاریخی» یاد شده و برخی پیام ها حاوی قدردانی از باراک اوباماست.

خدمات حمل و نقل عمومی دریایی بین فلوریدا درجنوب شرقی آمریکا و سواحل هاوانا، پایتخت کوبا در مسیری به طول ۱۵۰ کیلومتر انجام خواهد شد.

آخرین حمل و نقل دریایی میان کشور در سال ۱۹۶۰ گزارش شده است.

تصمیم اخیر وزارت خزانه داری آمریکا در چارچوب عادی سازی روابط بین هاوانا و واشنگتن است.

در اواخر سال گذشته میلادی بود که باراک اوباما و رائول کاسترو رؤسای جمهوری کوبا و آمریکا از آغاز روند عادی سازی مناسبات دیپلماتیک دوجانبه خبر دادند. در پی آن، پس از ۵۳ سال خصومت، واشنگتن و هاوانا فصل تازه ای را در روابط دوجانبه آغاز کرده اند.

انتظار می رود پس از طی کردن تشریفات و مراحل اداری، طی ماه های سپتامبر و اکتبر سال جاری، حمل و نقل دریایی بین دو کشور آغاز به کار کند.

مطالب مرتبط