Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دومین های خاندان سلطنتی ممالک اروپا در بازی تاج و تخت

دومین های خاندان سلطنتی ممالک اروپا در بازی تاج و تخت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بلژیک شاهزاده آسترید خواهر کوچکتر فیلیپ، پادشاه بلژیک است. او ۵۲ ساله و متاهل و همسر شاهزاده لورنز بلژیک است. پس از آن که برادرش در سال ۲۰۱۳ به

آگهی

بلژیک

شاهزاده آسترید خواهر کوچکتر فیلیپ، پادشاه بلژیک است. او ۵۲ ساله و متاهل و همسر شاهزاده لورنز بلژیک است. پس از آن که برادرش در سال ۲۰۱۳ به پادشاهی رسید شاهزاده خانم آسترید برخی از وظایف برادرش را از قبیل نمایندگی بلژیک در خارج از کشور و اشاعه منافع تجاری بلژیک برعهده گرفت. او بیشتر وقت خود را صرف کمک به موسسات خیریه می کند. او رئیس سابق صلیب سرخ بلژیک و عضو کمیته المپیک بین المللی معلولان است.

دانمارک

شاهزاده یواخیم دانمارک جوانترین پسر ملکه مارگارت دوم است. فردریک، برادر بزرگتر او وارث تخت و تاج است و یواخیم پس از برادرش و ۴ برادرزاده اش، ششمین وارث تاج شاهی محسوب می شود. او ۴۵ ساله است، دو بار ازدواج کرده است و از هر ازدواج دو فرزند دارد. هیچیک از فرزندان او عناوین سلطنتی ندارند.

هلند

یکی از جذاب ترین داستان های خاندان های سلطنتی اروپا را خاندان سلطنتی هلند دارد. شاهزاده خانم ایرنه، خواهر ملکه بئاتریکس است که از سال ۱۹۸۰ تا سال ۲۰۱۳ بر تخت پادشاهی تکیه زده بود. او در دهه ۶۰ میلادی با تغییر مذهب خود به کاتولیک جهت ازدواج با نامزد اسپانیایی اش، کارلوس، دوک پارما، جنجال آفرید. خاندان پروتستان مذهب شاهزاده خانم در مراسم عروسی او که در سال ۱۹۶۴ برگزار شد شرکت نکردند. او در سال ۱۹۸۰ از همسرش جدا شد و با کودکانش به هلند بازگشت.

نروژ

شاهزاده خانم مارتا بزرگترین دختر هارالد پنجم، پادشاه نروژ است. وی در زمان تولدش در سال ۱۹۷۱ وارث تاج و تخت محسوب نمی شد زیرا تا سال ۱۹۹۰ و بر اساس قوانین نروژ تاج شاهی فقط به فرزندان پسر می رسید. زمانی که قانون تغییر کرد، شاهزاده خانم مارتا پس از برادرش ولیعهد هاکون و ۴ فرزند او چهارمین وارث تاج شاهی شد. کسب و کار و تخصص شاهزاده خانم مدیریت گروهای کُر است. وی از سال ۲۰۰۲ مالیات بر درآمدش را می پردازد و عنوان سلطنتی اش را انکار می کند و آن را دوست ندارد. با این وجود، او هنوز هم به وظایف عمومی خود عمل می کند، عنوان وارث را حفظ می کند و برخی از وظایف پادشاه را بر دوش می کشد.

اسپانیا

اینفنتا کریستینا فرزند دوم پادشاه خوان کارلوس،پادشاه اسپانیاست. خوان کارلوس در سال ۲۰۱۴ به نفع پسرش، برادر کوچکتر کریستینا، فیلیپ ششم از سلطنت کنار رفت. اینفنتا کریستینا پس از برادرش فیلیپ و خواهر بزرگترش النا و کودکان آنها ششمین وارث تخت پادشاهی اسپانیاست.

خاندان سلطنتی اسپانیا در سالهای اخیر با اتهاماتی همچون فساد و پولشویی روبرو بوده که به شهرت این خاندان آسیب رسانده است. در صدر این اخبار و رسوایی ناشی از آن، کریستینا و همسرش ایناکی قرار دارند. کریستینا مجبور شد در ژنو سکنی گزیند تا از مرکز توجه رسانه های اسپانیا به دور باشد.

سوئد

شاهزاده کارل فیلیپ فرزند دوم کارل شانزدهم پادشاه سوئد است. او پس از خواهر بزرگش ویکتوریا و خواهر زاده اش اِستل، سومین وارث تاج شاهی سوئد محسوب می شود. سوئد در سال ۱۹۸۰ اولین کشوری شد که با تغییر قانون سلطنت را بدون در نظر گرفتن جنسیت شاهزادگان حق مطلق فرزند ارشد پادشاه دانست. به همین دلیل است که شاهزاده کارل فیلیپ پس از پدر اولین وارث تاج و تخت محسوب نمی شود. او ورزش از جمله اسکی و مسابقات اتومبیلرانی را دوست می دارد. او در سال ۲۰۰۳ در مسابقه اسکی واسالوپت که یکی از طولانی ترین مسیرهای مسابقات اسکی محسوب می شود شرکت کرد و مسیر طولانی این مسابقه را پیمود. او ستوان نیروی دریایی سوئد است و در ماه ژوئن با نامزدش سوفیا هلکویست (Hellqvist) ازدواج خواهد کرد.

بریتانیا

شاهزاده هنری، که بیشتر به نام هری شناخته می شود برادر کوچکتر پرنس ویلیام و نوه ملکه الیزابت دوم است. او تا تولد فرزند دوم ویلیام، چهارمین وارث تاج و تخت بریتانیا محسوب می شد. شاهزاده هری در آکادمی نظامی سلطنتی در سندهورست آموزش دیده بود. او بطور ناشناس در ولایت هلمند افغانستان در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ خدمت کرد اما وقتی که یک مجله استرالیایی محل استقرار او را فاش کرد مجبور به ترک افغانستان شد. او در بین سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی ۲۰ هفته دیگر را در ارتش بریتانیا در افغانستان خدمت کرد.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)0; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));> به نظر شما، آیا در قرن ۲۱ جایگاه و نقشی برای خاندان سلطنتی بریتانیا قابل تصور است؟❏ بله❏ نه❏ نمی دانم

Posted by euronews on Monday, 4 May 2015

منابع
The Belgian Monarchy”:http://www.monarchie.be/royal-family

The Danish Moarchy

آگهی

The Dutch Monarchy

The Royal House of Norway

The Spanish Royal Family

Swedish Monarchy

The British Moarchy

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان