یک هفته تا تصمیم گیری بزرگ رای دهندگان بریتانیایی

یک هفته تا تصمیم گیری بزرگ رای دهندگان بریتانیایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش تفصیلی میلیبند، کامرون یا کلگ ؟ کدامیک از این سه تن هفته آینده پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات سراسری پارلمانی در بریتانیا در راس دولت آینده

آگهی

گزارش تفصیلی

میلیبند، کامرون یا کلگ ؟ کدامیک از این سه تن هفته آینده پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات سراسری پارلمانی در بریتانیا در راس دولت آینده بریتانیا قرار خواهد گرفت؟ انتخاباتی که نتیجه آن نه تنها میتواند عرصه سیاسی این کشور را عمیقا متحول سازد بلکه بر حیات سیاسی در اروپا نیز تاثیر خواهد گذاشت.

به گفته کارشناسان، انتخابات سراسری پنجشنبه آینده در بریتانیا غیر قابل پیش بینی ترین انتخابات از دهه هفتاد میلادی تاکنون به شمار می رود و هیچیک از دو حزب کارگر و محافظه کار قادر به کسب اکثریت آراء نخواهند بود. با اینحال اخرین نظرسنجی ها از برتری پنج امتیازی حزب محافظه کار به رهبری کامرون نسبت به دیگر رقبا خبر می دهد.

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه وعده داد در صورت باقی ماندن در پست خود پس از انتخابات سراسری هفته آینده در بریتانیا از افزایش مالیات خانواده ها جلوگیری خواهد کرد.

مجله سان با انتشارعکس کامرون بر روی جلد خود وی را محتمل ترین گزینه برای راهیابی به ساختمان شماره ده داونینگ استریت پیش بینی کرده است.

این در حالی است که اد میلیبند نیز که از حمایت احزاب چپ برخوردار است، شانس برابری با کامرون برای قرار گرفتن در راس دولت آینده بریتانیا دارد. میلیبند تمایل به ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا دارد در حالی که آقای کامرون خواهان برگزاری یک همه پرسی در این مورد است.

کامرون و میلیبند قرار است پنجشنبه شب به همراه نیک کلگ رهبر حزب لیبرال دمکرات در مقابل دوربین های تلویزیونی به سوالهای بینندگان پاسخ دهند.

این در حالی است که با توجه به فشرده بودن رقابت انتخاباتی نقش برخی احزاب کوچک نظیر حزب استقلال بریتانیا معروف به یوکیپ و حزب ملی اسکاتلند در نتیجه نهایی انتخابات و ترکیب دولت آینده بریتانیا بسیار تعیین کننده به نظر می رسد.

نیکلا استروجن رهبر حزب ملی اسکاتلند بطور علنی از ائتلاف حزب اش با حزب کارگر خبر داده و اعلام کرده مصمم است با پایان دادن به ادامه کار حزب محافظه کار، زمینه ساز تغییرات اساسی در قوانین و نهادهای بریتانیا شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟