Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیدار بان کی مون، رنتزی و موگرینی درباره نجات مهاجران

دیدار بان کی مون، رنتزی و موگرینی درباره نجات مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ماتئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز دوشنبه بر عرشه کشتی «سن جیستو»

آگهی

ماتئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز دوشنبه بر عرشه کشتی «سن جیستو» ایتالیا در آبهای جزیره سیسل ملاقات کردند.

هدف این دیدار آنان ارزیابی وضعیت و نیز اطمینان از همبستگی اروپا در نجات مهاجرانی است که تقریبا هر روز و با هر شناور ممکن از سواحل آفریقا به آبهای دریای مدیترانه می زنند.

تعدادی از این مهاجران ابتدا باید از بازداشتگاهی همچون کمپ زاویه در حدود ۵۰ کیلومتری طرابلسِ لیبی رهایی یابند، کشوری که خود، به دلیل فقدان حاکمیت دولت مرکزی دچار بحران است.

یک نوجوان اریتره ای در این کمپ می گوید: «خیلی ها بیمارند، برخی آلرژی دارند. مردم کشته می شوند. بسیاری از ما اریتره ای هستیم که سر از این زندان در آورده ایم.»

یک جوان نیجریه ای از وضعیت بسیار دشوار خود و پناهجویان می گوید: «هیچ برنامه ای برای ما ندارند. تنها کاری که می دانند کتک زدن ماست، با ما مثل برده ها رفتار می کنند و ما را به هر کاری که می خواهند وا می دارند. جایی نداریم که برویم، لطفا به ما کمک کنید. لطفا پیش از آنکه جان دهیم ما را از اینجا خارج کنید.»

پناهجویانی که از این کمپ ها رهایی یابند، سرگردانی در میان امواج دریای مدیترانه را در پیش رو خواهند داشت و اگر خوش شانس باشند و نجات داده شوند به ساحل اروپا خواهند رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

واکنش های مختلف به فاجعه انسانی در دریای مدیترانه

سیاستهای اتحادیه اروپا برای مواجهه با ورود مهاجران غیر قانونی