Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمادگی ایران برای ارسال کمک های انساندوستانه به نپال

آمادگی ایران برای ارسال کمک های انساندوستانه به نپال
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخستین محموله های کمک های انساندوستانه بین المللی روز یکشنبه به کاتماندو، پایتخت نپال رسید. آمریکا، هند، پاکستان، ژاپن، چین و ترکیه از جمله نخستین

آگهی

نخستین محموله های کمک های انساندوستانه بین المللی روز یکشنبه به کاتماندو، پایتخت نپال رسید.

آمریکا، هند، پاکستان، ژاپن، چین و ترکیه از جمله نخستین کشورهایی هستند که گروههایی برای کمک رسانی به بازماندگان زمین لرزه اعزام کرده اند.

محموله کمک های هند و ترکیه روز یکشنبه وارد کاتماندو، پایتخت نپال شد. این محموله شامل مواد غذایی، اقلام ضروری و چادر است. آوارگان برای دریافت سریعتر این کمک ها صف های طولانی در برابر فرودگاه تشکیل داده اند.

آمریکا نیز علاوه بر اختصاص کمک نقدی فوری یک میلیون دلاری، دو گروه برای یافتن کسانی که زیر آوار گرفتار شده اند و نیز برای پاکسازی جاده ها به نپال فرستاد.

همچنین، مدیرکل روابط عمومی هلال احمر ایران از آمادگی برای ارسال چهل تن کمک انساندوستانه شامل پتو، چادر و موکت خبر داد. وی گفت که برای ارسال کمک ها «در حال هماهنگی با نهادهای مختلف بین المللی و وزارت امور خارجه هستیم.»

همزمان پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان روز یکشنبه با مردم نپال ابراز همدردی کرد. وی در مراسم مذهبی روز یکشنبه برای قربانیان زمین لرزه دعا کرد و خواستار ارسال کمک به حادثه دیدگان شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زلزله نپال؛ افزایش آمار کشته ها به بیش از ۳۲۰۰ نفر

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال

ویرانی خانه‌ها و مدفون شدن ۳۰۰ نفر بر اثر رانش زمین در پاپوآ گینه نو؛ جان ۳ هزار نفر در خطر است