Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در فاجعه روز یکشنبه مدیترانه ۸۰۰ نفر کشته شدند و تنها ۲۷ تن نجات یافتند

در فاجعه روز یکشنبه مدیترانه ۸۰۰ نفر کشته شدند و تنها ۲۷ تن نجات یافتند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد شمار تلفات حادثه غرق شدن کشتی حامل مهاجران در آب های نزدیک سواحل لیبی را ۸۰۰ کشته تخمین زده است. به گفته

آگهی

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد شمار تلفات حادثه غرق شدن کشتی حامل مهاجران در آب های نزدیک سواحل لیبی را ۸۰۰ کشته تخمین زده است.

به گفته سخنگوی سازمان بین المللی مهاجرت ایتالیا تنها ۲۷ تن از مسافران این کشتی نجات یافته اند و به بندر کاتانیا رسیدند تا تحقیقات بیشتری در مورد آنها و جان باختگان این حادثه صورت گیرد.

مقام های ایتالیا می گویند ۲۴ نفر به ظن دست داشتن در سازماندهی و برنامه ریزی قاچاق انسان از اتیوپی و اریتره به ایتالیا بازداشت شده اند.

وزیر حمل و نقل و زیرساخت های ایتالیا با دفاع از واکنش سریع نظام قضایی کشور نسبت به این حادثه گفت: «دادستان سالوی ناخدای کشتی و معاون وی را و به ظن همکاری با قاچاقچیان انسان تحت بازجویی قرار داده است.»

همزمان با پیشنهاد اتحادیه اروپا در زمینه دو برابر کردن دامنه عملیات جستجو، ایتالیا و مالت روز دوشنبه عملیات جداگانه ای را برای نجات مسافران یک کشتی دیگر که با ۴۰۰ مهاجر از لیبی عازم ایتالیا بود، آغاز کردند.

کمی دورتر، یک قایق دیگر نیز در نزدیکی جزیره رودز یونان به گل نشست. ۹۳ تن از سرنشینان آن نجات یافتند اما سه نفر از جمله یک کودک جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

اروپا با موج مهاجران مدیترانه ای چه خواهد کرد؟

مهاجران جان بدربرده از مدیترانه از سفرشان می گویند