Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هیلاری کلینتون می خواهد قهرمان آمریکایی ها باشد

هیلاری کلینتون می خواهد قهرمان آمریکایی ها باشد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش تفصیلی هیلاری کلینتون، یکی از چهره های محبوب دموکرات ها در آمریکاست. این زن سیاستمدار آمریکا، نقش های متعددی را در صحنۀ سیاست داخلی و خارجی

آگهی

گزارش تفصیلی

هیلاری کلینتون، یکی از چهره های محبوب دموکرات ها در آمریکاست. این زن سیاستمدار آمریکا، نقش های متعددی را در صحنۀ سیاست داخلی و خارجی آمریکا بازی کرده است.

وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸، بعد از اینکه دورۀ ریاست جمهوری بیل کلینتون پایان یافت، برای تکیه زدن بر این کرسی وارد کارزار مبارزه با باراک اوباما شد. بعد از اینکه این مبارزه را به رقیب قدر خود واگذار کرد، در نهایت بعنوان وزیر خارجۀ رقیب دیروز خود، وارد دولت شد.

خانم کلینتون می گوید حضور در این رقابت ها، حمایت طرفدارانش و بویژه زنان یک نقطه عطف در زندگی سیاسی وی بوده است. او در جریان این کارزار، در دیدار با تعدادی از زنان گفت: «برای من، این مساله خیلی شخصی بود، فقط سیاست نیست. دیدم چه اتفاقی افتاد و باید آن را حفظ کنیم.»

بعد از این رقابتها، هیلاری کلینتون از سوی رقیب دیروز و رییس دولت امروز آمریکا، به یکی از کلیدی ترین سمتهای دولت منصوب شد. هدایت وزارت خارجۀ این کشور یکی از بالاترین مقامها در این کشور است و هیلاری کلینتون بعنوان یک زن این مقام را تصاحب کرد.

دورۀ چهارسالۀ وزارت خارجۀ هیلاری کلینتون با تنشهای بین المللی زیادی از جمله بهار عربی در کشورهای شمال آفریقا همزمان بود. اکنون، این زن پرطرفدار در آمریکا، بار دیگر برای کسب ریاست جمهوری در این کشور خیز برداشته است.

هیلاری کلینتون که ۶۷ سال دارد، تاکنون تنها نامزد حزب دموکرات برای این انتخابات است، اما انتخابات مقدماتی حزب دموکرات آمریکا که قرار است در ابتدای سال ۲۰۱۶ برگزار شود، این حضور را بعنوان نامزد این حزب قطعی خواهد کرد.

برخی از تحلیلگران از هم اکنون، حضور وی در رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری را در مقابل نامزد جمهوریخواهان قطعی می دانند و او را نامزد طبقۀ متوسط آمریکا خوانده اند. باراک اوباما نیز با گفتن اینکه وی یک رییس جمهوری فوق العاده خواهد شد، حمایت خود را از هیلاری کلینتون اعلام کرده است.

هیلاری کلینتون از هم اکنون فیلم انتخاباتی خود را برای دعوت از مردم برای انتخاب وی بر روی شبکه های اجتماعی قرار داده است. کن توماس، خبرنگار سیاسی آسوشیتدپرس در بارۀ فیلم انتخاباتی خانم کلینتون می گوید: «بسیاری از کسانی که در این ویدئو می بینیم، همان کسانی هستند که طی دو انتخابات از باراک اوباما حمایت کردند. رای دهندگان سیاهپوست، اسپانیایی تبارها، زنان، جوانان در این فیلم دیده می شوند و به نظر می رسد که هیلاری کلینتون نیز درصدد جلب حمایت این اقشار است.»

در مقابل این حمایت ها، جمهوریخواهان از هم اکنون حملات خود علیه هیلاری کلینتون را آغاز کرده اند. رقبای وی از جمله جب بوش، سناتور جمهوریخواه، عدم استفاده از آدرس ایمیل دولتی در زمانی که وی وزیر خارجۀ آمریکا بوده است و همچنین حملات صورت گرفته به سفارت آمریکا در بن غازی را بهانه ای برای حمله به وی قرار داده اند. در مورد اینکه چرا هیلاری کلینتون از آدرس الکترونیکی دولتی برای رد و بدل کردن نامه های الکترونیکی اش استفاده نکرده، قرار است از سوی یک کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد.

وی بعد از واقعه حمله به سفارت آمریکا در بن غازی در مقابل یک کمیسیون حاضر شد و به سوالات این کمیسیون پاسخ داد. با اینحال، بنظر می رسد اظهارات وی در مقابل این کمیسیون برای جمهوریخواهان قابل قبول نبوده و برای ضعیف کردن جایگاه نامزد دموکراتها در این انتخابات به روی این مسائل متمرکز خواهند شد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در ماه نوامبر ۲۰۱۶ برگزار شود و هیلاری کلینتون، همانطور که خود در فیلم تبلیغاتی اش گفته است که می خواهد قهرمان آمریکایی ها باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوشحالی هواداران هیلاری کلینتون از نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد