Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اوباما: کوبا تهدیدی برای آمریکا نیست، به دنبال تغییر رژیم نیستیم

اوباما: کوبا تهدیدی برای آمریکا نیست، به دنبال تغییر رژیم نیستیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رائول کاسترو و باراک اوباما، رهبران کوبا و آمریکا برای اولین بار پس از حدود شصت سال، در حاشیه اجلاس سران قاره آمریکا در پاناما با یکدیگر دیدار و

آگهی

رائول کاسترو و باراک اوباما، رهبران کوبا و آمریکا برای اولین بار پس از حدود شصت سال، در حاشیه اجلاس سران قاره آمریکا در پاناما با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

بنابر گزارشها در این دیدار باراک اوباما از همتای کوبایی خود بخاطر “ذهن باز” او تشکر کرده و تاکید کرده که دو کشور در حال حرکت به سمت آینده ای بهتر هستند.

آقای اوباما سپس با حضور در یک نشست مطبوعاتی، با بیان این که جنگ سرد پایان یافته، گفت:“فکر می کنم که باید خیلی واضح بگویم، کوبا تهدیدی برای آمریکا نیست. ما به دنبال تغییر رژیم در کوبا نیستیم. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مردم کوبا از آزادی و جامعه مدنی برخورداند و توانایی مشارکت برای تعیین سرنوشت زندگی شان را دارند.”

رائول کاسترو، رهبر کوبا هم با ایراد سخنانی در این اجلاس، ضمن استقبال از تصمیم احتمالی آمریکا برای برداشته شدن این کشور از لیست کشورهای حامی تروریسم، گفت: “من دید مثبتی به اظهاراتی که اخیرا مبنی بر برداشته شدن کوبا از لیست کشورهای حامی تروریسم بیان شده دارم. ما هرگز نمی بایست در این لیست قرار می گرفتیم.”

همزمان رییس جمهور آمریکا از آمادگی این کشور برای بازگشایی سفارتخانه اش در هاوانا خبر داده اما آقای کاسترو تصریح کرده که دو کشور برای عادی سازی روابط خود می بایست صبور باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار اوباما و کاسترو؛ روزنه امید برای بهبود اقتصاد کوبا

مرور کوتاهی بر روابط کوبا و آمریکا

کشف مقبره ۱۲۰۰ ساله مملو از طلا با بقایای ده‌ها نفری که برای حاکم پانامایی قربانی شدند