Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دیدار اوباما و کاسترو؛ روزنه امید برای بهبود اقتصاد کوبا

دیدار اوباما و کاسترو؛ روزنه امید برای بهبود اقتصاد کوبا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از دیدار تاریخی روسای جمهوری ایالات متحده آمریکا و کوبا در پاناما، مردم کوبا امیدوارند که گرم شدن روابط کشورشان با آمریکا به بهبود زندگی در این

آگهی

پس از دیدار تاریخی روسای جمهوری ایالات متحده آمریکا و کوبا در پاناما، مردم کوبا امیدوارند که گرم شدن روابط کشورشان با آمریکا به بهبود زندگی در این کشور کمک کند.

در هاوانا پایتخت کوبا، بسیاری از مردم، اجلاس سران قاره آمریکا را با امیدواری بسیار دنبال کردند.

یک ساکن هاوانا گفت: «همه مردم کوبا امیدوارند که دولت آمریکا تحریم ها علیه کوبا را کمتر کند، چون ما کوبایی ها هم حق داریم آزادانه نفس بکشیم.»

اما نظر مهاجران کوبایی که در آمریکا زندگی می کنند در مورد روابط جدید دو کشور، پیچیده تر است.

یک مرد کوبایی ساکن میامی گفت: «این دیدار بین باراک اوباما و رائول کاسترو، برای هر دوی آنها مثل یک مهمانی بود، مانند اینکه آنها با هم دوست اند. آنها دست هم را فشردند در حالیکه کوبا بهشت تروریسم بین المللی است و اوباما این را خوب می داند. اما با وجود ملاقات اوباما با کاسترو و این امید که تغییراتی پیش می آید، کوبا هرگز تغییر نخواهد کرد.»

کوبایی دیگری که در میامی زندگی می کند گفت: «پس از این دیدار، امیدوارم که کاسترو کاری برای مردم کوبا کند تا بهتر زندگی کنند. نه فقط از لحاظ اقتصادی، همچنین اینکه آزاد باشند، مثل ایالات متحده آمریکا.»

دیدار روز شنبه بین روسای جمهوری آمریکا و کوبا در اجلاس سران قاره آمریکا در پاناما، نخستین دیدار رسمی میان رهبران این دو کشور در پنجاه سال اخیر بود. مردم کوبا امیدوارند فصل جدید روابط دو کشور و لغو تحریم ها علیه کوبا، وضع اقتصادی شان را بهبود دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوباما: کوبا تهدیدی برای آمریکا نیست، به دنبال تغییر رژیم نیستیم

کوبا و آمریکا، سالهای جدایی را پشت سر می گذارند

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد