فعالان مدنی معترضان به قتل یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا را به آرامش فراخواندند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فعالان مدنی معترضان به قتل یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا را به آرامش فراخواندند

ساکنان خشمگین چارلستون شمالی در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا در اعتراض به خشونت پلیس علیه سیاه پوستان عصر چهارشنبه دست به تجمع زدند. آنها جسارت شاهد قتل والتر اسکات به دست یک افسر سفیدپوست و فیلمبرداری از صحنه جرم را ستودند.

در همین حال فعالان مدنی این تظاهرکنندکان را به آرامش فراخوانده اند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع گفت: «من اینجا به نمایندگی تمام پدران آمده ام تا بگویم از اینکه هر هفته، هر روز یا هر چند ساعت شاهد کشته شدن یک جوان سیاهپوست به ضرب گلوله پلیس آمریکا باشم خسته شده ام.»

از سوی دیگر خانواده والتر اسکات ۵۰ ساله در تلاش اند تا با موضوع مرگ وی که شنبه گذشته در چارلستون شمالی روی داد کنار بیایند. آنتونی اسکات، برادر قربانی گفت: «ما فعلا با این موضوع کنار آمده ایم. اما زمان زیادی طول کشید تا به اینجا برسیم. برای اینکه او ستون خانواده ما، بویژه برای من و برادر کوچکترم بود.»

مایکل اسلیگر، افسر پلیس چارلستون شمالی ابتدا گفته بود در دفاع از خود به مقتول شلیک کرده است چرا که مقتول اسلحه بی حس کننده او را گرفته و می خواسته علیه وی استفاده کند. اما انتشار ویدیویی از صحنه تیراندازی این افسر پلیس به سوی والتر اسکات پرده از حقیقت برداشت و دادگاه مایکل اسلیگر را به قتل متهم کرد. این افسر ۳۳ ساله احتمالا با محکومیت اعدام و یا ۳۰ سال زندان روبروست.