Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گفتگو با فیلمبردار صحنه تیراندازی مامور پلیس آمریکا به مرد سیاهپوست

گفتگو با فیلمبردار صحنه تیراندازی مامور پلیس آمریکا به مرد سیاهپوست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دو روز پس از آنکه تصاویر ویدیویی از صحنه تیراندازی یک مامور پلیس آمریکایی به سوی یک مرد سیاهپوست منتشر شد، شاهد عینی که موفق شده بود این لحظات را با

آگهی

دو روز پس از آنکه تصاویر ویدیویی از صحنه تیراندازی یک مامور پلیس آمریکایی به سوی یک مرد سیاهپوست منتشر شد، شاهد عینی که موفق شده بود این لحظات را با موبایل خود ثبت کند، برای نخستین بار با خبرگزاری ها مصاحبه کرد.

فیدین سانتانا در پاسخ به اینکه چرا حاضر شده است این ویدئو را در اختیار خانواده قربانی و رسانه ها قرار دهد می گوید: «دلیلش این است که اگر روزی چنین بلایی سر من هم بیاید می خواهم که همه، حقیقت ماجرا را بدانند.» وی همچنین اذعان دارد که در زمان فیلمبرداری بسیار نگران بوده است که پلیس به سوی او نیز تیراندازی کند.

در پی انتشار این ویدئو، مایکل اسلیگر، مامور پلیس شهر چارلستون شمالی به قتل عمد والتر لامر اسکات که در زمان مرگ۵۰ ساله داشت، متهم شده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.

روز چهارشنبه، صدها تن از شهروندان چارلستون شمالی در ایالت کارولینای جنوبی در برابر محل وقوع قتل گردهم آمدند.

طی ماههای اخیر، موارد مشابه تیراندازی و قتل سیاهپوستان به دست ماموران پلیس اعتراض گسترده مردمی علیه خشونت پلیس آمریکا را به همراه داشته که در برخی موارد به شورش شهری نیز منجر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فعالان مدنی معترضان به قتل یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکا را به آرامش فراخواندند

«نژادگرایی» در رفتار پلیس آمریکا

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟