جمهوریخواهان، دموکراتها را مسئول کم آبی در کالیفرنیا می دانند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جمهوریخواهان، دموکراتها را مسئول کم آبی در کالیفرنیا می دانند

کارلی فیورینا، نماینده مجلس آمریکا و عضو حزب جمهوریخواه این کشور، سیاست های جری براون، فرماندار ایالت کالیفرنیا را در مورد مصرف آب، بشدت مورد انتقاد قرار داد.

این نماینده مجلس که برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ کارزاری را براه انداخته است، از فرماندار بزرگترین ایالت آمریکا که یک سیاستمدار حزب دموکرات است، بعنوان مردی که خشکسالی را به کالیفرنیا آورده نام برد و او را مسوول مشکلات زیست محیطی این منطقه دانست.

به دلیل کمبود آب در کالیفرنیا، فرماندار این ایالت طرح اجباری محدودیت مصرف آب را از هفتۀ گذشته به اجرا گذاشته است. بر اساس این طرح، مصرف آب ۲۵ درصد در شهرها و مناطق تابع این ایالت کاهش می یابد.

یکی از شهروندان کالیفرنیا در کنار ساحل این شهر می گوید: «باید اینکار را بکنیم. منظورم این است که محدودیت داریم. من سیستم آبرسانی خانه ام را از توالت گرفته تا آبپاشی چمنها را بازسازی کرده ام. الان حداکثر به ۵ یا ۱۰ دقیقه محدود شده است. قبلا یک لیوان شراب در دست در بیرون می ایستادم و چمنهای خانه ام را به مدت طولانی آبیاری می کردم. آنروزها تمام شده اند و دیگر نباید آنطور رفتار کرد.»

بر طبق طرح محدودیت مصرف آب، چمن های مصنوعی در زمینهای گلف باید به جایگزین چمنهای طبیعی شود و صاحبان ویلاها و زمینهای بزرگ موظف شده اند مصرف آب خود را بیش از دیگران کاهش دهند.

خشکسالی در این ایالت خسارات زیادی به کشاورزان وارد کرده و همچنین آتش سوزی های وسیعی را نیز موجب شده است که از آن جمله می توان به آتش سوزی سال ۲۰۰۷ اشاره کرد.