اعتراضات حومه نشینان ریودوژانیرو به نقش پلیس در مرگ پسری ده ساله

اعتراضات حومه نشینان ریودوژانیرو به نقش پلیس در مرگ پسری ده ساله
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساکنان فَوِلاها یا حومه نشینان ریودوژانیروی برزیل روز شنبه نیز به تظاهراتشان علیه خشونت های ناشی از درگیری های پلیس با اشرار و قاچاقچیان ادامه دادند

آگهی

ساکنان فَوِلاها یا حومه نشینان ریودوژانیروی برزیل روز شنبه نیز به تظاهراتشان علیه خشونت های ناشی از درگیری های پلیس با اشرار و قاچاقچیان ادامه دادند.

اعتراض ساکنان فَوِلای آلِمائو به مرگ چهار نفر در طول یک روز بویژه به مرگ پسربچه ای ده ساله است که در تیراندازی و عملیات پلیس علیه قاچاقچیان جان باخت.

معترضان پلیس را مسبب مرگ ادواردو دِ جسوس فریرا می دانند که در روز حادثه دم در خانه خود با موبایلش مشغول بود. مادر ادواردو پلیس را « قاتل» می نامد.

معترضی گفت:«تیراندازی به سر پسری ده ساله در حالی که مادرش که در اطاق نشیمن تلویزیون می بیند شاهد تکه های مغز کودکش باشد، قابل قبول نیست، نمی توان انتظار داشت تا جماعت فریاد نکشند.»

آتیلا روکوی، رئیس سازمان عفو بین الملل در برزیل هم می گوید:«برچیدن مدل ‘نظامی’ در برقراری امنیت عمومی یک ضرورت است؛ مدل امنیت انتخابی که گروهی را شهروند می شناسد و گروهی دیگر را غیرشهروند؛ نظامی امنیتی که پیش فرظ آن بزهکار بودن جوان سیاهپوست حومه نشین است. ما در برابر پلیس هم نیایستاده ایم. پلیس هم خود بنوعی قربانی سیاست نادرست تامین امنیت عمومی است.»

تظاهرات روز شنبه در آرامش برگزار شد و معترضان پوسترهایی را در دست داشتند با این مضمون «گلوله نه، دوست داشتن آری.»

تظاهرات روزهای پیش در حومه ریو به خشونت گراییده و پلیس را مجبور به شلیک گاز اشک آور کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقص و آواز مردم برزیل در «روز ملی سامبا»

وزیر خانواده ایتالیا: حمایت از فلسطینی‌ها راهپیمایی محو خشونت علیه زنان را خراب کرد

لیونل مسی هشتمین توپ طلا را از آن خود کرد؛ توپ طلای زنان هم به آیتانا بونماتی اسپانیایی رسید