نبرد ائتلاف آفریقایی علیه بوکوحرام وارد مرحله دوم شد

نبرد ائتلاف آفریقایی علیه بوکوحرام وارد مرحله دوم شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با تصرف روستای مالام فاتوری واقع در مرز نیجریه و نیجر و پایان یافتن مرحله اول، نبرد منطقه ای چند کشور آفریقایی علیه اسلامگرایان بوکوحرام وارد دومین

آگهی

با تصرف روستای مالام فاتوری واقع در مرز نیجریه و نیجر و پایان یافتن مرحله اول، نبرد منطقه ای چند کشور آفریقایی علیه اسلامگرایان بوکوحرام وارد دومین مرحله خود شد.

روستای استراتژیک و مرزی مالام فاتوری در شمال نیجریه تا 31 ماه مارس، پایگاه بوکوحرام در حمله به مناطق جنوبی نیجر و مناطق غربی چاد بود.

ژنرال سِینی گاربا، فرمانده کل نیروهای مسلح نیجر می گوید:« هماهنگی با نیجریه به این دلیل که نیروهای مشترک چاد و نیجر مسئولیت رسیدگی به شهرستان های به کنترل درآمده را ندارد، یک ضرورت است. اکنون بر شرکای نظامی و غیرنظامی ما در نیجریه است تا مدیریت این مناطق را برعهده گیرند.»

ژنرال براهیم سعید محمد، فرمانده کل نیروهای مسلح چاد هم می گوید:« شهرستان های مهمی که توسط بوکو حرام اشغال شده بود اکنون در دست نیروهای نظامی سه کشور (نیجر، نیجریه و چاد) می باشد. ظرفیت مزاحمت و تهدید بوکوحرام کاهش یافته است، نمیتوان گفت زایل شده است اما تا به اندازه زیادی کاهش یافته است.»

این دو ژنرال چاد و نیجر خواستار مسئولیت پذیری بیشتر دولت و ارتش همسایه خود، نیجریه هستند.

آنها می خواهند اسلامگرایان بوکوحرام را بیش از پیش در تنگنا قرار دهند و لازمه آن را مدیریت نیجریه در کنترل شهرهای بازپس گرفته شده این کشور می دانند.

Our correspondent Luis Carballo has been living alongside the Chadian military to see first hand what remains of Malam...

Posted by euronews on Tuesday, 7 April 2015
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

منطقه شمال نیجریه، جولانگاه بیش از یک دهه بوکوحرام

امانوئل ماکرون: حکومت نظامی نیجر سفیر فرانسه را گروگان گرفته است

دستور رهبران کودتا به پلیس نیجر: سفیر فرانسه را اخراج کنید