Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مذاکرات هسته ای لوزان روز پنجشنبه هم ادامه خواهد داشت

مذاکرات هسته ای لوزان روز پنجشنبه هم ادامه خواهد داشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

با گذشت بیش از بیست و چهار ساعت از ضرب الاجل مذاکرات هسته ای، گفتگوهای روز چهارشنبه میان ایران و کشورهای 1+5 به توافق نیانجامید.

ماری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ساعت های پایانی روز چهارشنبه اعلام کرد که مذاکرات پیشرفت داشته و جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده “حداقل تا صبح پنجشنبه” در لوزان سوییس، محل برگزاری مذاکرات، خواهد ماند.

​محد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز گفت: «ایران آمادگی خود را برای اجرای تمامی تعهدات نسبت به جامعه جهانی نمایش داده است و اکنون نوبت جامعه جهانی است تا با دیدی روشن این فرصت تاریخی را از دست ندهد. چرا که چنین فرصتی شاید دوباره تکرار نشود.»

همزمان در ساعت های پایانی روز چهارشنبه، لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه نیز به لوزان رفت تا شخصا در مذاکرات شرکت کند.

وی هنگام ورود به لوزان با تاکید بر لزوم “یک توافق محکم و قابل بررسی” خطاب به خبرنگاران گفت: «چند متر بیشتر تا خط پایان نمانده و همین چند متر سخت ترین قسمت است.» آقای فابیوس افزود: «هنوز نکاتی باقی مانده که باید در آن پیشرفت حاصل شود، به ویژه در طرف ایرانی.»

با این حال وزیران خارجه سه کشور بریتانیا، چین و روسیه که روز گذشته لوزان را ترک کرده بودند، هنوز به محل مذاکرات بازنگشته اند.

به گفته ریحانه مظاهری، خبرنگار یورونیوز در لوزان، خبرنگارهای حاضر در محل مذاکره خود را برای یک “پنجشنبه طولانی” آمده می کنند. ​

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقش فرانسه در پرونده هسته ای ایران

سرنوشت توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های غربی؛ گروسی: برجام دیگر معنا ندارد

واکنش باقری کنی به واگذاری مسئولیت پرونده هسته‌ای به شمخانی: چیزی به نام مذاکرات هسته‌ای نداریم