Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«در یمن شاهد یک جنگ نیابتی بین عربستان و متحدانش با ایران هستیم»

«در یمن شاهد یک جنگ نیابتی بین عربستان و متحدانش با ایران هستیم»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هدایت ائتلاف در حمله به حوثی های یمن بر عهده عربستان سعودی است. برای بررسی پیامدها و آثار این عملیات فائزه قارح، گزارشگر یورونیوز با سیلین جریزی،

آگهی

هدایت ائتلاف در حمله به حوثی های یمن بر عهده عربستان سعودی است. برای بررسی پیامدها و آثار این عملیات فائزه قارح، گزارشگر یورونیوز با سیلین جریزی، کارشناس یمن گفتگو کرده است.

یورونیوز: عملیات نظامی علیه حوثی ها و متحدان آنها یعنی وفاداران علی صالح در جریان است. چگونه این عملیات می تواند پیشروی حوثی ها را متوقف کند؟

جریزی: حوثی ها انتظار چنین واکنش قاطع و سریعی را از طرف عربستان و متحدانش نداشتند. حملات به حوثی ها ضربه زده و پیشروی آنها را به جنوب کشور و عدن کند کرده است.

*یورونیوز: آیا عربستان تنها با انجام حملات هوایی می تواند نفوذ ا
یران در منطقه را کاهش دهد؟*

جریزی: ایران یک قدرت منطقه ای است و این حملات نمی تواند این قدرت را از بین ببرد. در یمن شاهد یک جنگ نیابتی بین عربستان و متحدانش با ایران هستیم. متاسفانه روزهای آینده برای مردم یمن که هزینه سنگینی پرداخت می کنند سخت خواهد بود.

یورونیوز: در چه شرایطی ائتلاف آمریکا و کشورهای اروپا می تواند وارد این جنگ شود؟

جریزی: اگر غرب مداخله کند، دخالتش تنها به ارسال تجهیزات محدود خواهد شد و یا این که از کشورهای عرب پشتیبانی کند. فکر نکنم غرب در این جنگ مداخله آشکاری کند. این کار را حتی برای نجات مردم یمن هم انجام نخواهد داد؛ زیرا به سود منافعش نیست. این جنگ بین ایران و کشورهای عربی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یمن محل رویارویی ایران و ائتلاف سنی منطقه

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است

حمله حوثی‌ها به اسرائیل؛ برای محور مقاومت و فلسطین یا کسب مشروعیت برای مذاکرات صلح با عربستان؟