مبارزه دولت اوکراین با فساد مالی مقامات عالیرتبه این کشور

مبارزه دولت اوکراین با فساد مالی مقامات عالیرتبه این کشور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت اوکراین مصمم شده با فساد مالی و رانت خواری مقامات این کشور با صراحت مبارزه کند و در این راه از هیچ کاری فروگذار نکرده است. دست کم در ظاهر، چرا

آگهی

دولت اوکراین مصمم شده با فساد مالی و رانت خواری مقامات این کشور با صراحت مبارزه کند و در این راه از هیچ کاری فروگذار نکرده است.

دست کم در ظاهر، چرا که چهارشنبه در جریان جلسه کابینه این کشور دبیر نظام وظیفه این کشور که یکی از فرماندهان عالی رتبه ارتش اوکراین هم به حساب می آید به اتهام فساد مالی در مقابل دوربینهای تلویزیونی بازداشت می شود. حرکتی تبلیغاتی در جریان مبارزه با فساد دولت.

نخست وزیر اوکراین، آرسنی یاتسنیوک می گوید: “زمانی که کشور در جنگ قرار دارد، زمانی که هر پنی ارزش خود را دارد، برخی مقامات از مردم دزدی می کنند. از وزارت کشور خواسته ام تا بزودی تحقیقاتشان درباره مفسدین رانت خواران را آغاز کنند و بازپرسیها و تحقیقات علیه تمامی مسئولان رانت خوار ادامه پیدا خواهد کرد.”

دولت اوکراین که پس از سقوط دولت یانوکوویچ به قدرت رسیده است با مشکلات متعدد اقتصادی بدلیل اینکه روسیه را به عنوان اولین متحد اقتصادی از دست داد مواجه شد و دولت جدید این کشور اولویت مهم کشور را بر مبارزه با فساد مالی و رانت خواری در دولت گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات بزرگ ضدفساد در اوکراین؛ خانه حامی سابق زلنسکی و دفاتر مقامات مالیاتی تفتیش شد

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند