Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در خبرها آمده بود...

در خبرها آمده بود...
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایتالیا: دانشمندان پای سایبری ابداع کردند گروهی از دانشمندان و محققان، روز دوشنبه در فلورانس برای نخستین بار در جهان پاهایی مصنوعی را معرفی کردند که

ایتالیا: دانشمندان پای سایبری ابداع کردند

آگهی

گروهی از دانشمندان و محققان، روز دوشنبه در فلورانس برای نخستین بار در جهان پاهایی مصنوعی را معرفی کردند که به وسیله آن معلولان با تلاش کمتری می توانند راه بروند. این پاهای مصنوعی دستاورد یک طرح اروپایی است که «پای سایبری» نام دارد. این پای مصنوعی از مجموعه ای از روبات های به اصطلاح پوشیدنی تشکیل شده است. تاکنون یازده تن این پای مصنوعی را امتحان کرده اند.

iframe id=“embed_video_ansa” width=“606” height=“360” src=“http://www.ansa.it/sito/video/getEmbed.html?r=0&w=628&as=0&v=i20150316190432868.flv&p=/webimages/img_620×438/2015/3/16/4ff13eb83c982125fcfd3a2e62bf5cdb.jpg&t=” marginwidth=“0” marginheight=“0” hspace=“0” vspace=“0” frameborder=“0” scrolling=“no” allowfullscreen>

اوکراین: جشنواره وحشت

در دوران سخت، بهترین کار خندیدن به سختی ها است. حداقل این باوری است که برگزارکنندگان «جشنواره وحشت و تشنج» دارند. آنها سعی دارند تا به جنگ گله و شکایت از دست روزگار رفته و مثبت اندیشی و بزله گویی را جایگزین آن کنند. تاکنون هزاران ایده به برگزارکنندگان این جشنواره پیشنهاد شده است. همچنین آنان در اینترنت رقابتی بر سر تعیین بهترین ویدئوی «ضد بحران» برپا کرده اند. جشنواره وحشت و تشنج از روز 21 مارس در کی یف برپا می شود.

مراکش: در جستجوی آتلانتیس

شهر گمشده آتلانتیس احتمال دارد که هیچ وقت گم نشده باشد. احتمال دارد برخلاف آنچه که سال های طولانی دانشمندان تصور می کردند این شهر هرگز در آب مدفون نشده است. یک کارشناس کامپیوتر ادعا کرده که توانسته است محل این شهر گمشده و مشهور را مشخص کند. این شهر که پیش تر توسط پلاتو، نویسنده یونانی توصیف شده، به باور این فرد در صحرای مراکش واقع بوده است. بر این اساس و در صورت درستی این ادعا،آتلانتیس بر اثر سونامی ویران شده است. نظر مایکل هوبنر که اهل آلمان بود و در سال 2013 میلادی در گذشت به تازگی در یک کتاب منتشر شده است.

سوئیس: شهاب، چشم ها را به آسمان خیره کرد

جسمی نورانی در آسمان و در تاریکی شب توجه شهروندان را در سوئیس، اتریش و جنوب آلمان به خود جلب کرد. برخی از آنان حتی ادعا کردند که تکه هایی از این جسم که گمان می رود شهاب سنگ بوده باشد در حیاط خانه هایشان فرود آمده است.

سوئد: یک مترجم،از خواننده یورو ویژن پیشی گرفت

یک خواننده، با شرکت در برنامه ای تلویزیونی در سوئد از خواننده برنده یورو ویژن هم پیشی گرفت. تومی کرانگ برای مجریSVT در دور نهایی رقابت ملی و به یافتن بهترین خواننده ترجمه ترانه ها را می کرد. این رقابت که برای یافتن بهترین خواننده و اعزام وی به مسابقه اروپایی وین است در نهایت مترجم را برنده اعلام کرد.

Switzerland: meteor lights up the night

A bright object flashing through the night sky grabbed the attention of residents of Switzerland, Austria and southern Germany. Some even claimed pieces of charred rock landed in their gardens. Markus Griesser from the Eschenberg Observatory in Switzerland said the reports suggested the object was a meteor ### فرانسه: گناه برقکار پیکاسو

دانیل و پیر، زن و شوهری هستند که به اتهام سرقت 271 اثر پاپلو پیکاسو از سوی دادگاه جنایی به دو سال حبس تعلیقی محکوم شده اند. ارزش آثار مسروقه ده ها میلیون یورو تخمین زده شده است. قرار است به زودی این آثار به وارثان این نقاش مشهور اسپانیایی بازگردانده شود. پیر که 75 سال دارد پیش تر به شغل برقکاری در شهری در نزدیکی کن سکونت داشت. وی در دادگاه ضمن رد اتهام سرقت گفت که همسر پیکاسو به وی این آثار را داده بود. این آثار درون یک کارتن به مدت حدود چهل سال در پارکینگ بوده است.

ترکیه: لایحه ای برای محدودیت استفاده از اینترنت

دولت رجب طیب اردوغان تدابیر تازه ای را برای محدود کردن استفاده از اینترنت در ترکیه در نظر گرفته است. پیش از این دادگاه قانون اساسی این کشور به مخالفت ممنوعیت های اعمال شده از سوی دولت پرداخته بود. بر اساس لایحه تازه دولت که قرار است به زودی به بحث گذاشته شود به مقامات این اختیار را می دهد تا ظرف چهار ساعت هر محتوایی را در اینترنت غیرقابل دسترسی کنند.

Recruiting for ISIS on Web? No problem. Insulting Turkey's Pres Erdogan? Call in the censors! http://t.co/ucff2ilkuxpic.twitter.com/5w2WE1eneX

— Kenneth Roth (@KenRoth) 14 Mars 2015

اسرائیل: شکایت از ترانه مسابقه یورو ویژن

سفیر اسرائیل در مجارستان از یک ترانه به مقامات و مسوولان رسانه های دیداری و شنیداری این کشور شکایت برد. در ترانه ای انتقادی درباره عملیات ارتش اسرائیل در نوار غزه، نام برخی از کودکان جان باخته فلسطینی آورده شده است. این ترانه که «جنگ برای هیچ» نام دارد برای اجرای خوانندگان مجارستانی در رقابت یورو ویژن تهیه شده و قرار است با همخوانی سه خواننده اجرا شود. سفیر اسرائیل خواستار حذف بخش جنجال برانگیز آن است. بر اساس قوانین مسابقه یورو ویژن هرگونه پیام سیاسی در قالب اجرای ترانه ممنوع است. این رقابت در ماه مه میلادی در وین، پایتخت اتریش برپا می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

اتحادیه اروپا به رغم هشدار شدید مسکو چهار رسانه روسی را تحریم کرد

دولت اسرائیل به ممنوعیت فعالیت شبکه «الجزیره» و تعطیلی دفاتر آن رای داد