Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

از رالی مکزیک تا آشنایی با تکواندو در دنیای ورزش

از رالی مکزیک تا آشنایی با تکواندو در دنیای ورزش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قهرمانی اوژیه در رالی مکزیک سباستین اوژیه، مدافع عنوان قهرمانی، مسابقات رالی فصل را طوفانی آغاز کرد. او هفته گذشته در مکزیک سومین پیروزی خود را در

آگهی

قهرمانی اوژیه در رالی مکزیک

سباستین اوژیه، مدافع عنوان قهرمانی، مسابقات رالی فصل را طوفانی آغاز کرد. او هفته گذشته در مکزیک سومین پیروزی خود را در سومین مرحله از مسابقات فصل جشن گرفت. این راننده فرانسوی با یک نمایش عالی بعنوان نفر اول روی سکو رفت، در حالیکه رقبای اصلی اش اشتباهات فاحشی داشتند و تلاششان ثمره لازم را به بار نیاورد.

بعنوان نمونه ماتی لاتوالا به خوش شانسی او نبود و کنترل فرمان را از دست داد. کریس میکه بریتانیایی هم وضعیت کمابیش مشابهی را تجربه کرد.
رابرت کوبیکا هم درخت جلویش را ندید و
تیری نویل بلژیکی هم دچار سانحه شد.
از همه جالب تر اوت تاناک راننده اهل استونی و کمکش بودند که ترجیح دادند با ماشین در آب شیرجه بزنند.

رقابتهای اسکی پرش فنلاند

اشتفان کرافت بار دیگر قدرت خود را در اسکی پرش ثابت کرد. این اسکی باز اتریشی که بتازگی عنوان قهرمانی رقابتهای معتبر «چهار تپه» (Four Hills) را از آن خود کرده روز یکشنبه رقابتهای فنلاند را هم به نام خود ثبت کرد و اختلاف خود را با پتر پروک، صدر نشین کلی رقابتهای این فصل، به هفت امتیاز کاهش داد.

سورین فروند آلمانی به مقام دوم رضایت داد و آندرس فانمل نروژی هم بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

دو روز بعد از آن، رقابتهای پرش اسکی شبانه باز هم به میزبانی فنلاند برگزار شد و کرافت علیرغم اینکه سوم شد، به صدر جدول کلی صعود کرد.

سورین فروند هم با قهرمانی در این مرحله، با پیشی گرفتن از پروک، در رده دوم جدول کلی قرار گرفت تا رقابت در صدر جدول جدی تر شود.

رقابتهای تریاتلون ابوظبی

نخستین مرحله از مسابقات ده مرحله ای تریاتلون، از سری رقابتهای قهرمانی جهان در سال 2015 ، با حضور شناگران قهار، رکابزنان با قدرت و دوندگان حرفه ای، در دو قسمت مردان و زنان، به میزبانی ابوظبی برگزار شد.

مرحله اول این رقابت نفس گیر با شنای 750 متر زنان در سواحل ابوظبی آغاز شد. ورزشکاران در ادامه یک مسافت بیست کیلومتری را رکاب زدند و دست آخر با اتکا به عضلات ساقهای خود پنج کیلومتر دویدند.

در قسمت زنان، قهرمانی به گوئن یورگنسن رسید. این ورزشکار آمریکایی در شنا با 35 ثانیه اختلاف اول شد، در دوچرخه سواری از رقبای خود عقب افتاد اما با اتکا به گامهای بلند خود، در مرحله پایانی از رقبای خود جلو زد و بعنوان نفر اول، از خط پایان گذشت.

در قسمت مردان هم ماریو مالو از اسپانیا به مقام قهرمانی رسید و عنوان « آقای ثابت قدم» این مسابقات را از آن خود کرد.

ونسان لویی فرانسوی با فاصله دوم شد و ریچارد ماری از آفریقای جنوبی بعنوان نفر سوم روی سکو رفت.

مرحله دوم این رقابتها اواخر ماه جاری میلادی به میزبانی اوکلند برگزار خواهد شد.

آشنایی با اسطوره راگبی نیوزیلند

مسابقات راگبی هفت ملت یا «سونز»، رقابتهایی است سخت با تکیه بر قدرت بدنی و سرعت بالا. به همین دلیل بی جهت نیست که نیوزیلندی ها بر قله این رقابتها ایستاده اند. در پانزده دوره اخیر، «آل بلک» های نیوزیلند فقط سه بار از قهرمانی بازمانده اند.

اسکات کاری، اسطوره راگبی نیوزیلند، 27 ساله دارد. او عاشق پیانو، استیک و سوشی است.

آگهی

کاپیتان یک متر و نود و سه سانتیمتری «آل بلک» از اولین باری می گوید که بازوبند کاپیتانی به دست او سپرده شد:«سه برادر کوچکتر از خودم دارم که آنها هم اهل راگبی هستند. خوبی بزرگ شدن در شهر کوچکی مثل پیپورولا این بود که امکان هر کاری که دوست داشتیم بکنیم وجود داشت، از واترپولو گرفته تا هاکی روی یخ یا بسکتبال. فکر می کنم مهارتهایی که از سایر ورزشها اندوخته بودم در کیفیت راگبی من تاثیر زیادی گذاشتند. اولین مسابقه نیوزیلند مقابل آمریکا را خوب به یاد دارم… خیلی عصبی شروع کردیم. خود بازی را خیلی خوب یادم نیست. کاپیتانی برعهده من بودم که افتخار بزرگی است. نیجنت، سرمربی تیم تا قبل از اعلام اسامی بازیکنان این بازی، چیزی بمن نگفته بود. وقتی گفت کاری، تو در این بازی کاپیتانی، همه شوکه شدند. من حتی وقت فکر کردن هم نداشتم ولی خوب افتخار بزرگی بود. خوشبختانه تا حالا در هر دوره ای که شرکت داشته ام، قهرمان شده ایم. چهار بار جام قهرمانی «سونز» را بالای سر برده ام.»

آشنایی با ورزش رزمی تکواندو

تکواندو ورزشی است برای نشان دادن وحدت اعضای بدن، ذهن و همینطور زندگی. در مبارزه هر چه به حریف بیشتر ضربه وارد کنید، امتیاز بیشتری می گیرید.

اما چگونه و به کجاها باید ضربه زد و نحوه امتیازگیری چگونه است؟

در این ورزش رزمی باید قوی، سریع و انعطاف پذیر باشید. بدن و ذهن شما باید از پویایی لازم برخوردار باشد و در یک کلام، طاقت سه راند دو دقیقه ای را داشته باشد. موفقیت در هر راند خلاصه شده در: مهارت، قاطعیت و تمرکز.

آگهی

اما حرفه ای های این ورزش چگونه امتیاز می گیرند؟

- یک امتیاز برای ضرباتی که به محافظ تنه اصابت کند.

- اگر موفق شوید از نزدیک به بدن حریف مشت بزنید هم فرقی ندارد، تنها یک امتیاز نصیبتان می شود.

- اگر با چرخش بدن به حریف ضربه بزنید، طبق قوانین جدید سه امتیاز می گیرید.

- اگر بتوانید پای خود را بالای سر او بیاورید و ضربه بزنید هم سه امتیاز می گیرید.

آگهی

- اگر به سر حریف ضربه چرخشی وارد کنید بیشترین امتیاز ممکن یعنی چهار امتیاز بشما داده می شود.

- به ضرباتی که مبارز را ناک داون کرده و سر داور شمارش کند هم یک امتیاز اضافه داده می شود.

- اگر پس از شش دقیقه مبارزه، همه چیز برابر باشد قانون امتیاز طلایی اعمال می شود. اولین تکواندوکاری که امتیاز بگیرد، برنده اعلام خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها