تعداد کشته های انفجار در نیجریه به پنجاه نفر رسید

تعداد کشته های انفجار در نیجریه به پنجاه نفر رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به گزارش ها روز شنبه وقوع چهار انفجار در شهر مایدوگوری در نیجریه دست کم ۵۰ کشته بر جای گذاشته است. این شدیدترین عملیات انفجاری از زمان تلاش اسلام

آگهی

بنا به گزارش ها روز شنبه وقوع چهار انفجار در شهر مایدوگوری در نیجریه دست کم ۵۰ کشته بر جای گذاشته است. این شدیدترین عملیات انفجاری از زمان تلاش اسلام گرایان تند رو برای در اختیار گرفتن این شهر طی یکسال اخیر بوده است.

اگرچه گروه اسلام گرای بوکوحرام در ساعات اولیه پس از انفجارها مدعی قبول مسئولیت آن نشده، اما شاهدان محلی می گویند نشانه هایی از رد پای این گروه دیده می شود.

مایدوگوری مرکز ایالت بورنو در شمال شرقی نیجریه یعنی منطقه ای است که گروه بوکو حرام در ژانویه سال جاری در پی تصرف کامل آن و اعلام یک حکومت اسلامی بود.

یک مقام مسئول در بیمارستانی در ایالت بورنو گفته است که علاوه بر دریافت ۵۰ جسد کشته شدگان، ۳۶ مجروح این انفجارها را نیز شناسایی کرده است.

به گفته شاهدان عینی، اولین انفجار زمانی رخ داد که راننده یک سه چرخه تلاش کرده تا وارد بازار ماهی فروش ها شود، اما پس از آنکه از ورود او جلوگیری شده، بمبی که حمل می کرده منفجر شده است. دومین انفجار نیز در محلی به نام دوشنبه بازار رخ داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قره‌باغ زیر آتش حملات آذربایجان؛ «دست‌کم ۲۷ نفر از جمله دو غیرنظامی کشته شدند»

خطر روز‌افزون جنگ هسته‌ای؛ چه عوامل ذهنی سبب صدور دستور استفاده از سلاح اتمی می‌شود؟

«ضدحمله موفق علیه روسیه»؛ ارتش اوکراین از پیشروی در منطقه استراتژیکِ جنوب شرق خبر داد