نگاهی به برخی رویدادهای جهان در هفته ای که گذشت

نگاهی به برخی رویدادهای جهان در هفته ای که گذشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این مطلب، نگاهی داریم به برخی رویدادهایی که این هفته در اروپا و در جهان رخ داد اما سرفصل خبرگزاری ها واقع نشد و با این حال ممکن است برایتان جالب

آگهی

در این مطلب، نگاهی داریم به برخی رویدادهایی که این هفته در اروپا و در جهان رخ داد اما سرفصل خبرگزاری ها واقع نشد و با این حال ممکن است برایتان جالب باشد.

بریتانیا: آغاز کشاورزی

باستان شناسان معتقدند که شواهدی از آغاز کاشت گندم در شمال اروپا پیدا کرده اند. به گفته آنها این شواهد به دو هزار سال پیش تر از آنچه قبلا تصور می شد بر می گردد.

پژوهشها در سایت زیر دریایی نزدیک جزیره ای به نام «آیل آف وایت» به کشف این موضوع کمک کردند. باستان شناسان معتقدند پیش از اینکه این مکان توسط دریا پوشیده شود، در حدود شش هزار سال پیش، گندم در آنجا کاشته شده است. پیش از این تصور شده بود که تنها جوامعی در ایتالیا و احتمالا در جنوب فرانسه و اسپانیا در آن زمان گندم می کاشتند.

امارات متحده عربی: گرانترین بستنی جهان

یک کافه در دبی رکورد گران ترین بستنی جهان را شکست. این بستنی به نام «الماس سیاه» به قیمت سه هزار دینار، حدود ۷۳۰ یورو، در کافه «اسکوپی» به فروش می رسد و با وانیل ماداگاسکار، زعفران ایران و قارچ ترافل ایتالیایی و با تزیین قطعات ریز طلای عیار ۲۳ ساخته شده است. با این قیمت، مشتریان حق دارند کاسه و قاشق مارک «ورساچه» را با خود ببرند.

یونان: نخستین جشنواره حشیش در آتن

در تاریخ ۹ مه آینده در آتن، «جشنواره اعتراضی حشیش» برگزار خواهد شد.

سازمان دهندگان این جشنواره در صفحه فیسبوک خود محل برگزاری آن را در میدان «سَنتاگما» اعلام کرده و می گویند که فعالیت های مدنی و رویدادهای ده سال گذشته نشان می دهد که جامعه یونان آماده قانونی شدن مصرف حشیش است.

آلمان: فرشته گرلیتز

شهر آلمانی گرلیتز بار دیگر نیم میلیون دلار از یک فرد سخاوتمند ناشناس دریافت کرد. از بیست سال پیش، در اویل هر سال، این فرد دقیقا مبلغ ۵۱۱.۵۰۰ یورو را به حساب شهرداری گرلیتز منتقل می کند. امسال هم این پول واریز شد.

مردم شهر، این اهدا کننده را «فرشته گرلیتز» نامیده اند. هویت او همچنان ناشناخته است. اما هدف او اعلام شده است: فرشته گرلیتز می خواهد این پول صرف تعمیر و نگهداری از مرکز تاریخی این شهر شود و شکوه قدیمی شهر گرلیتز به آن بازگردانده شود. و بنظر می آید که این فرشته به هدف خود رسیده است. مناظر زیبای این شهر و حومه روستایی آن، نظر شماری از فیلمسازان را بخود جلب کرده است. فیلم «هتل بزرگ بوداپست» ساخته وس اندرسون که جایزه اسکار گرفت، در سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در گرلیتز فیلم برداری شد.

مجارستان: روستایی برای اجاره

شهردار روستای «مِگیر» برای جمع آوری کمک مالی به روش غیر معمولی روی آورده است. او در یک سایت اینترنتی با تبلیغ روستای خود نوشت که در ازای پرداخت روزانه ۲۱۰ هزار فورينت (تقریبا ۷۰۰ یورو) هر کسی می تواند این روستا را اجاره کند و حتی می تواند به مدت یک آخر هفته، به معاون شهردار تبدیل شود. اجاره کننده همچنین می تواند برای خیابان های روستا، نام های جدید انتخاب کند.

جمعیت این روستای بسیار کوچک، کمتر از ۲۰ نفر است. بهای اجاره شامل چهار خیابان، یک ایستگاه اتوبوس و دفتر شهردار می شود.

فرانسه: هرمیون، ماشین زمان

در بندر لاروشل، در غرب فرانسه، «هرمیون»، برای چند هفته لنگر انداخته است. این کشتی در پی پروژه بلندپروازانه سه استاد دانشگاه ساخته شد: پروژه ساخت یک کشتی قرن هجدهم، دقیقا به سبک آن زمان. برای این پروژه، کشتی هرمیون انتخاب شد. همان کشتی بادبانی سه دکله ای که در سال ۱۹۷۰، مارکی دولافایت را به ایالات متحده آمریکا رساند تا در جنگ استقلال به کمک میهن پرستان آمریکایی برود.

بازسازی این کشتی بیش از ۱۵ سال بطول انجامید. تا هجدهم آوریل آینده، بازدیدکنندگان می توانند در بندر لا روشل پا به عرشه هرمیون بگذارند تا با سفر به گذشته، خود را در قرن هجدهم احساس کنند. سپس این کشتی عازم ایالات متحده آمریکا خواهد شد.

Yorktown, Baltimore, Philadelphia, New York… Découvrez les étapes de HermioneVoyage</a> en 2015 <a href="http://t.co/f7y0eDkpnq">http://t.co/f7y0eDkpnq</a> <a href="http://t.co/yWBOQal7rW">pic.twitter.com/yWBOQal7rW</a></p>&mdash; U.S. Embassy France (USEmbassyFrance) 25 Février 2015

​ #### منابع:

http://english.alarabiya.net/en/variety/2015/02/25/-Most-expensive-ice-cream-scoop-unveiled-in-Dubai-.html

http://gr.euronews.com/2015/02/26/athens-cannabis-prwti-giorti-protestival/

http://www.origo.hu/itthon/20150223-berbe-ado-egy-egesz-falu-veszpremben.html

http://www.independent.co.uk/life-style/history/the-remarkable-archaeological-underwater-discovery-that-could-open-up-a-new-chapter-in-the-study-of-european-and-british-prehistory-10073458.html

http://www.hermione.com/

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات محلی ترکیه؛ زورآزمایی سیاسی اردوغان با امام‌اوغلو و حزب رفاه نوین

پشت پرده شایعه درگذشت چارلز سوم پادشاه بریتانیا چه بود؟

خبرگزاری‌های بزرگ دنیا عکس همسر ولیعهد بریتانیا را از روی خروجی‌های خود حذف کردند