Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نخستین روز آرام در منطقه مورد مناقشه در شرق اوکراین پس از توافق مینسک

نخستین روز آرام در منطقه مورد مناقشه در شرق اوکراین پس از توافق مینسک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با گذشت بیش از ده روز از آغاز آتش بس شکننده در منطقه مورد مناقشه در شرق اوکراین، طرفین درگیر روز چهارشنبه برای نخستین بار از زمان امضای توافقنامه

آگهی

با گذشت بیش از ده روز از آغاز آتش بس شکننده در منطقه مورد مناقشه در شرق اوکراین، طرفین درگیر روز چهارشنبه برای نخستین بار از زمان امضای توافقنامه مینسک ۲ روزی آرام و بدون تلفات را تجربه کردند.

گرچه سایه سنگین بی اعتمادی مانع از اجرای مفاد این توافقنامه و عقب کشیدن تسلیحات سنگین شده، اما امیدها برای پایان جنگ خونین در این منطقه پررنگتر می شود. جنگی که از ماه آوریل تا کنون بیش از ۵۸۰۰ کشته برجای گذاشته است.

ویکتور شردلو، فرمانده گارد ملی اوکراین گفت: «تقریبا در تمام روزها جنگ ادامه داشت. یگان های نظامی ما هدف حملات آنها قرار می گرفت و به همین دلیل تسلیحات سنگین را به عقب منتقل نکردیم. اگر مثل عصر چهارشنبه آتش بس رعایت شود می توان ازعقب کشیدن سلاح ها و تجهیزات سنگین سخن گفت.»

گرچه تعداد زیادی از اسرای جنگی بین شورشیان جدایی طلب و نظامیان اوکراین مبادله شده اما ظاهرا هنوز نوبت تحویل اجساد قربانیان جنگ فرا نرسیده است.

میخاییل تولستیخ، از فرماندهان جدایی طلب در دونتسک گفت: «اگر نیروهای اوکراین با ما درگیر نشوند ما اجساد کشته شدگان را تحویل شان می دهیم. آنها اینجا هدف گلوله قرار گرفته اند. آنها فرمانبردار بودند و از دستورات رئیس جمهورشان (پترو پوروشنکو) پیروی می کردند. همه ما سربازیم و باید به دشمنانمان هم احترام بگذاریم.»

به موجب توافقنامه مینسک که در دوازدهم فوریه به امضای نمایندگان جدایی طلب و دولت مرکزی اوکراین رسید طرفین باید تجهیزات نظامی سنگین را از خط مقدم خارج و به پشت منطقه حایل منتقل کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه قبل از سقوط یانوکوویچ در کرملین مطرح شده بود

مانور نظامی روسیه نواحی غربی، هشداری به اتحادیه اروپا و ناتو

پوتین دولت اوکراین را به نسل کشی متهم کرد