Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پوتین دولت اوکراین را به نسل کشی متهم کرد

پوتین دولت اوکراین را به نسل کشی متهم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه یک روز پس از تهدید گاز پروم به توقف ارسال گاز به اوکراین، دولت کی یف را به نسل کشی متهم کرد. آقای پوتین

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه یک روز پس از تهدید گاز پروم به توقف ارسال گاز به اوکراین، دولت کی یف را به نسل کشی متهم کرد.

آقای پوتین می گوید که کی یف گاز طبیعی خانگی را به روی شهروندان مناطق شرق اوکراین بسته است. مطبوعات چاپ کی یف این ادعا را رد می کنند. رئیس جمهوری روسیه گفت: «در حال حاضر آنجا دچار قطحی است. سازمان امنیت و همکاری اروپا اعلام کرده که آنجا با فاجعه انسانی رو به رو است. آن ها حالا شریان گاز را قطع کرده اند. نام این کار چیست؟. این ردی از نسل کشی است.»

کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که موضوع بدهی های اوکراین به روسیه را بررسی می کند. همچنین ماروش شفچوویچ، رئیس این کمیسیون به ادعای تازه دولت روسیه نیز واکنش نشان داد و گفت: «البته که ما در تلاشیم تا اطمینان یابیم که تامین مصرف زمستانی دست نخورده باقی می ماند و در تلاشیم تا به زودی زود جلسه ای سه جانبه با وزیران انرژی اوکراین و روسیه و نیز [اعضای] کمیسیون تشکیل دهیم.»

روسیه تامین کننده یک سوم گاز مصرفی اروپا است. از این میزان حدود ۴۰ درصد از مسیر اوکراین برای این قاره صادر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین روز آرام در منطقه مورد مناقشه در شرق اوکراین پس از توافق مینسک

رویترز: پوتین برای آتش‌بس مشروط در اوکراین اعلام آمادگی کرده است

به فرمان پوتین، چشم در برابر چشم؛ روسیه دست بر اموال خصوصی آمریکایی‌ها می‌گذارد