Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بیم و امید مردم یونان نسبت به مذاکره بر سر کمک های مالی

بیم و امید مردم یونان نسبت به مذاکره بر سر کمک های مالی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که یونان برای پذیرش طرح خود در مورد تمدید کمک مالی توسط کشورهای منطقه یورو تلاش می کند، آلمان می گوید این طرح اصلا روشن نیست و مانند اسب تروا

آگهی

در حالی که یونان برای پذیرش طرح خود در مورد تمدید کمک مالی توسط کشورهای منطقه یورو تلاش می کند، آلمان می گوید این طرح اصلا روشن نیست و مانند اسب تروا به نظر می رسد. یعنی می خواهند از پل مربوط به مشکل مالی عبور کنند اما برنامه های جاری را کنار بگذارند.

مردم یونان اما در بیم و امید به سر می برند و درحال حاضر برای آنها آلمان دشمن شماره یک است. یک شهروند آتن می گوید: “باور من این است که همه این مسائل مانند پول و یا خارج شدن از منطقه یورو مسائلی مجازی است و مسئله واقعی نیست. اگر کسی مطالعه جدی در اقتصاد داشته باشد این را متوجه می شود. کشورها دارند خودشان را برای هیچ دچار عذاب کرده اند.”

اما یک تحلیلگر اقتصادی می گوید: “یونان نمی خواهد خروج از منطقه یورو اتفاق افتد، زیرا می داند معضل پول پایان خواهد یافت و اروپا نیز خواهان چنین اتفاقی نیست زیرا می تواند برای بقیه کشورهای عضو نیز فاجعه بار باشد.”

گزارشگر یورونیوز در آتن می گوید: “دولت یونان مدعی است که در مذاکرات امتیازاتی جدی داده تا به شکست نیانجامد، از جمله از بسیاری از تعهداتی که قبل از انتخابات به مردم داده عقب نشسته است. با این حال به نظر می رسد که راضی کردن برخی اعضای منطقه یورو و مهمتر از همه آلمان کار دشواری است.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظری اجمالی بر وضعیت بدهی های یونان

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است

توافق کابینه ائتلافی آلمان در دقیقه ۹۰؛ بن‌بست بودجه ۲۰۲۴ رفع شد