Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موگرینی: روسیه این فرصت را برای حل بحران اوکراین غنیمت شمارد

موگرینی: روسیه این فرصت را برای حل بحران اوکراین غنیمت شمارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که رهبران آلمان، فرانسه، اوکراین و روسیه برای مذاکره بر سر بحران اوکراین در مینسک، آماده می شوند، بحث و گفتگوهای نمایندگان پارلمان اروپا در

آگهی

در حالی که رهبران آلمان، فرانسه، اوکراین و روسیه برای مذاکره بر سر بحران اوکراین در مینسک، آماده می شوند، بحث و گفتگوهای نمایندگان پارلمان اروپا در روز سه شنبه در استراسبورگ نیز به این موضوع اختصاص داشت.

فدریکا، موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با ایراد سخنانی در این پارلمان، خطاب به دو طرف و بخصوص روسیه گفت: “آنها باید این فرصت را غنیمت شمرده و نهایتا بر سر اجرای توافق مینسک با یکدیگر به توافق برسند. این تنها راه برون رفت از این بحران است.”

یوهانس کورنلیس وان بالن، نماینده هلند در پارلمان اروپا هم با بیان این که ولادیمیر پوتین باید ثابت کند که صداقت دارد، گفت: “اگر پوتین نتواند صداقت خود را ثابت نکند باید کارهای زیادی صورت گیرد. اکنون نمی خواهم گمانه زنی کنم که چه کارهایی باید صورت گیرد. من خوشبینم چون می خواهم این گونه باشم.”

الکسی پوشکوف، رییس کمیته امور خارجی دومای روسیه نیز که برای رایزنی با همتایان خود بر سر بحران اوکراین، به پارلمان اروپا رفته، به آمریکا هشدار داد که اگر خواهان تکرار جنگ ویتنام نیست از ارسال سلاح به اوکراین خود داری کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا

توان و اراده فرانسه برای گسترش چتر هسته‌ای به اتحادیه اروپا؛چالش‌های پاریس در فضای امنیتی جدید چیست؟

ماکرون در هشدار به رهبران قاره سبز:بقای اروپا بسته به انتخاب‌های ماست؛ نباید دست‌نشانده آمریکا باشیم