موگرینی: روسیه این فرصت را برای حل بحران اوکراین غنیمت شمارد

موگرینی: روسیه این فرصت را برای حل بحران اوکراین غنیمت شمارد
نگارش از Euronews

در حالی که رهبران آلمان، فرانسه، اوکراین و روسیه برای مذاکره بر سر بحران اوکراین در مینسک، آماده می شوند، بحث و گفتگوهای نمایندگان پارلمان اروپا در

در حالی که رهبران آلمان، فرانسه، اوکراین و روسیه برای مذاکره بر سر بحران اوکراین در مینسک، آماده می شوند، بحث و گفتگوهای نمایندگان پارلمان اروپا در روز سه شنبه در استراسبورگ نیز به این موضوع اختصاص داشت.

فدریکا، موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با ایراد سخنانی در این پارلمان، خطاب به دو طرف و بخصوص روسیه گفت: “آنها باید این فرصت را غنیمت شمرده و نهایتا بر سر اجرای توافق مینسک با یکدیگر به توافق برسند. این تنها راه برون رفت از این بحران است.”

یوهانس کورنلیس وان بالن، نماینده هلند در پارلمان اروپا هم با بیان این که ولادیمیر پوتین باید ثابت کند که صداقت دارد، گفت: “اگر پوتین نتواند صداقت خود را ثابت نکند باید کارهای زیادی صورت گیرد. اکنون نمی خواهم گمانه زنی کنم که چه کارهایی باید صورت گیرد. من خوشبینم چون می خواهم این گونه باشم.”

الکسی پوشکوف، رییس کمیته امور خارجی دومای روسیه نیز که برای رایزنی با همتایان خود بر سر بحران اوکراین، به پارلمان اروپا رفته، به آمریکا هشدار داد که اگر خواهان تکرار جنگ ویتنام نیست از ارسال سلاح به اوکراین خود داری کند.

مطالب مرتبط