Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تجمع فعالان جنبش فِمِن در برابر دادگاه محل محاکمه استراوس کان

تجمع فعالان جنبش فِمِن در برابر دادگاه محل محاکمه استراوس کان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فعالان نیمه عریان فِمِن، این بار در برابر دادگاه کیفری شهر لیل فرانسه، محل محاکمه دومینیک استراوس کان تجمع کردند. آن ها در هنگام رسیدن خودروی استراوس

آگهی

فعالان نیمه عریان فِمِن، این بار در برابر دادگاه کیفری شهر لیل فرانسه، محل محاکمه دومینیک استراوس کان تجمع کردند. آن ها در هنگام رسیدن خودروی استراوس کان خطاب به دادگاه فریاد می کشیدند: «پا اندازها و مشتری ها را محکوم کنید.»

رئیس سابق صندوق بین المللی پول از امروز، سه شنبه در دادگاه حاضر می شود تا به اتهامات خود درباره راه انداختن یک گروه از روسپیان برای شرکت در شب نشینی های هتل کارلتونِ شهر لیل پاسخ دهد؛ چنین عملی طبق قوانین جزایی فرانسه، در حکم قوادی سازمان یافته است.

آقای استراوس کان تا کنون، ضمن رد این اتهام، ادعا کرده که حتی نمی دانسته زنانی که با آن ها در این مهمانی ها رابطه داشته، تن فروش بوده اند.

به جز دومینیک استراوس کان، سیزده متهم دیگر در پرونده مشهور به هتل کارلتون حضور دارند. رئیس سابق صندوق بین المللی پول و کاندیدای بالقوه حزب سوسیالیست فرانسه برای انتخابات پیشین ریاست جمهوری این کشور، در صورت اثبات اتهام، ممکن است به سیزده سال زندان و پرداخت یک و نیم میلیون یورو جزای نقدی محکوم شود.

پس از مختومه شدن پرونده تجاوز استراوس کان به یک خدمتکار سوفیتل نیویورک، پرونده هتل کارلتون، بزرگترین رسوایی جنسی برای این اقتصاددان و سیاستمدار فرانسوی بشمار می رود.

پرونده سوفیتل، با گذشت شاکی در پی یک توافق مالی با متهم بسته شد اما، چنانچه دستگاه قضایی فرانسه اتهام قوادی را وارد بداند، آقای استراوس کان راه گریزی نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بازی قدرت» در جناح راست فرانسه با اخراج ۲ مهره مهم؛ در آستانه انتخابات چه کسی نفع می‌برد؟

خطرهای نهفته در انحلال مجلس فرانسه؛ ماکرون: میانه‌روها علیه راست افراطی متحد شوند

آیا در فرانسه تعداد تماشاگران تئاتر بیشتر از فوتبال است؟