بحران کم آبی، عامل لغو کارناوالهای خیابانی در برزیل

بحران کم آبی، عامل لغو کارناوالهای خیابانی در برزیل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برزیل به کارناوالهای ماه فوریه اش مشهور است اما بحران کم آبی باعث لغو این جشن خیابانی در بسیاری از شهرهای این کشور شده است. لغو این کارناوالها در

برزیل به کارناوالهای ماه فوریه اش مشهور است اما بحران کم آبی باعث لغو این جشن خیابانی در بسیاری از شهرهای این کشور شده است.

آگهی

لغو این کارناوالها در راستای تدابیری است که از سوی شهرداران برای صرفه جویی در مصرف آب اندیشیده شده است. این تدابیر تازه با مخالفتهای شدیدی از سوی برخی از برگزارکنندگان کارناوالها مواجه شده است. یکی از آنها در شهر آراراس می گوید: “فکر نمی کنم که سه یا چهار ساعت کارناوال به ذخیره منابع آبی شهر ضربه بزند. این تدابیر بی جهت انجام گرفته است. آنها فراموش کرده اند که برزیل به کارناوالهایش مشهور است.”

معاون بخش فرهنگی شهرداری آراراس این انتقادها را وارد نمی داند و می گوید: “کارناوالها را برگزار نکردیم تا گردشگران کمتری به شهرمان بیایند و شهر در زمان کارناوال آرامتر از همیشه باشد. شرایط خوب و دلایل درستی برای برگزاری کارناوال نداریم که یکی از مهمترین آنها بحران آب است.”

برزیل همه ساله بین دوازده تا هفدهم فوریه میزبان کارناوالهای خیابانی است که هزاران گردشگر از سراسر جهان را به این کشور می کشاند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط هواپیما در برزیل ۱۴ کشته برجای گذاشت

گاری‌سواری به یاد دوران کودکی؛ بزرگسالان برزیلی با جوان‌ترها مسابقه دادند

واژگونی اتوبوس حامل طرفداران تیم فوتبال کورینتیانس برزیل جان ۷ نفر را گرفت