Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بحران کم آبی، عامل لغو کارناوالهای خیابانی در برزیل

بحران کم آبی، عامل لغو کارناوالهای خیابانی در برزیل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برزیل به کارناوالهای ماه فوریه اش مشهور است اما بحران کم آبی باعث لغو این جشن خیابانی در بسیاری از شهرهای این کشور شده است. لغو این کارناوالها در

آگهی

برزیل به کارناوالهای ماه فوریه اش مشهور است اما بحران کم آبی باعث لغو این جشن خیابانی در بسیاری از شهرهای این کشور شده است.

لغو این کارناوالها در راستای تدابیری است که از سوی شهرداران برای صرفه جویی در مصرف آب اندیشیده شده است. این تدابیر تازه با مخالفتهای شدیدی از سوی برخی از برگزارکنندگان کارناوالها مواجه شده است. یکی از آنها در شهر آراراس می گوید: “فکر نمی کنم که سه یا چهار ساعت کارناوال به ذخیره منابع آبی شهر ضربه بزند. این تدابیر بی جهت انجام گرفته است. آنها فراموش کرده اند که برزیل به کارناوالهایش مشهور است.”

معاون بخش فرهنگی شهرداری آراراس این انتقادها را وارد نمی داند و می گوید: “کارناوالها را برگزار نکردیم تا گردشگران کمتری به شهرمان بیایند و شهر در زمان کارناوال آرامتر از همیشه باشد. شرایط خوب و دلایل درستی برای برگزاری کارناوال نداریم که یکی از مهمترین آنها بحران آب است.”

برزیل همه ساله بین دوازده تا هفدهم فوریه میزبان کارناوالهای خیابانی است که هزاران گردشگر از سراسر جهان را به این کشور می کشاند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیل در جنوب برزیل دست‌کم ۱۰۰ کشته برجای گذاشت

۱.۶ میلیون نفر در بزرگترین کنسرت مدونا در ریو دو ژانیروی برزیل شرکت کردند

ایلان ماسک در برزیل متهم می‌شود؛ تحقیقات دادگاه عالی برزیل درباره ممانعت مالک توییتر از اجرای عدالت