اوکراین؛ تصرف شهر ووهلهیرسک توسط جدایی طلبان

اوکراین؛ تصرف شهر ووهلهیرسک توسط جدایی طلبان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جدایی طلبان طرفدار روسیه روز چهارشنبه ادعا کردند که کنترل کامل شهر ووهلهیرسک در شرق اوکراین را بدست گرفته اند. ویدئوهای منتشر شده نیروهای آنها را در

آگهی

جدایی طلبان طرفدار روسیه روز چهارشنبه ادعا کردند که کنترل کامل شهر ووهلهیرسک در شرق اوکراین را بدست گرفته اند.

ویدئوهای منتشر شده نیروهای آنها را در حال گشت زنی در این شهر نشان می دهد. این شهر هدف اصلی این جدایی طلبان بود که پیش از این از بیشتر ساکنانش تخلیه شده بود. سقوط این شهر شکستی برای کی یف بحساب می آید که تلاش زیادی برای حفظ آن داشت.

درگیری های در شرق اوکراین در حالی شدت یافته که روز چهارشنبه محوطه بیمارستانی در دونتسک نیز مورد حمله خمپاره ای قرار گرفت که طی آن دست کم پنج نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.

یکی از ساکنان محلی در دونتسک می گوید: «انفجار بزرگی رخ داد. خمپاره به آنجا اصابت کرد که پسرم در حال راه رفتن بود. این جسدی که می بینید، جسد پسرم است.»

نیروهای دولتی اوکراین هنوز در اطراف شهر دبالتسوه هستند که شهر مهمی از نظر مبادلات کالا از طریق راه آهن با روسیه است. نیروهای دولتی در روزهای گذشته در تلاش برای تخلیه شهر از ساکنان آن بودند. این شهر که هنوز به تصرف جدایی طلبان در نیامده ارتباط میان جدایی طلبان در لوهانسک و دوننتسک را قطع می کند.

درگیری های در حالی در حال افزایش است که آخرین تلاش های دیپلماتیک برای آتش بس در آخر هفته گذشته در بلاروس، با شکست روبرو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین؛ فراخوان برای آغاز مجدد گفتگوهای صلح