اوکراین؛ فراخوان برای آغاز مجدد گفتگوهای صلح

اوکراین؛ فراخوان برای آغاز مجدد گفتگوهای صلح
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری اوکراین در انتظار خبری از متحدان غربی اش بویژه آمریکا برای ارائه سلاح به کی یف در مبارزه با جدایی طلبان شرق این کشور است. از سوی دیگر با

رئیس جمهوری اوکراین در انتظار خبری از متحدان غربی اش بویژه آمریکا برای ارائه سلاح به کی یف در مبارزه با جدایی طلبان شرق این کشور است.

آگهی

از سوی دیگر با افزایش خشونت ها در شرق اوکراین، اتحادیه اروپا خواستار آتش بس فوری برای خروج غیر نظامیان از مناطق جنگی شده است. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه با اشاره به افزایش درگیری های در شرق اوکراین گفت: «شرایط بسیار سخت تر و جدی تر شده است اما تلاش های دیپلماتیک باید ادامه یابد.»

از سوی دیگر پاپ فرانچسکو که در واتیکان سخن می گفت، خواستار آغاز مجدد گفتگوها در اوکراین شد و گفت: «من تا همه نیروها از جمله نیروی جامعه بین المللی برای آغاز مجدد گفتگوها بسیج شود، تقاضایم را تکرار می کنم بخاطر اینکه این تنها راهی است که می تواند در سرزمین شهیدان ما را به توافق و صلح برساند.»

پاپ فرانچسکو با اشاره به قربانیان این درگیری ها در اوکراین و اینکه تنها کلمه واقعی «صلح» است نه پیروزی یا شکست، از حاضران خواست که برای قربانیان دعا و نیایش کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین؛ حمله خمپاره ای به محوطه بیمارستانی در دونتسک

جنگ در یمن؛ حوثی‌ها پس از مذاکرات «مثبت» ریاض را ترک کردند

شکایت خانواده سوری از فرانتکس؛ دادگاه اتحادیه اروپا درخواست پرداخت غرامت را رد کرد