Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شورای اروپا خواستار رای گیری مجدد برای انتخاب میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ شد

شورای اروپا خواستار رای گیری مجدد برای انتخاب میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ شد
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  AFP, LE MONDE
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی که به نظر می رسید داستان پُرشبهه میزبانی قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ به پایان رسیده باشد، این بار شورای اروپا، خواستار رای

آگهی

در حالی که به نظر می رسید داستان پُرشبهه میزبانی قطر برای برگزاری جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ به پایان رسیده باشد، این بار شورای اروپا، خواستار رای گیری مجدد برای انتخاب میزبان این رقابت ها شده است.

یک کمیته وابسته به مجمع نمایندگانِ شورای اروپا، روز سه شنبه با انتشار گزارشی با یادآوری مواردِ متعددی از بی عدالتی، پرداخت وجوه غیرقانونی و نقاط تاریک دیگر در جریان رای گیری برای میزبانی جام جهانی۲۰۲۲، که در سال ۲۰۱۰ انجام شد، از فدراسیون بین المللی فوتبال خواست تا این رای گیری را تجدید کند.

مایکل کونارتی، یکی از نمایندگان بریتانیا و از اعضای این کمیته در این باره گفت: «من شواهد روشنی دیدم که نشانگر مبالغ قابل توجهی پول بود که برای خرید رای به نفع قطر، به فدراسیون فوتبال آفریقا پرداخت شده بود. این رای نهایتا شرایط را به نفع قطر رقم زد و کمیته اجرایی فیفا هم میزبانی را به این کشور داد. گزارش من توصیه می کند که با قبول رخ دادن این قانون شکنی، در واقع باید روند جام جهانی ۲۰۲۲ را از نو برگزار کرد.»

آقای کونارتی، به ویژه بر نقش، محمد بن حمام، عضو قطری کمیته اجرایی فیفا، در پرداخت های غیرقانونی برای کسب میزبانی، تاکید کرد.

گزارش کمیته اخلاقی فیفا در این باره، که به گزارش گارسیا معروف شد، با تصمیم مقامات رده بالای این نهاد، به صورت کامل منتشر نشد و به علاوه تقاضای بازنگری روند اعطای میزبانی به قطر هم از سوی فیفا، رد شد.

کمیته وابسته به مجمع نمایندگانِ شورای اروپا در گزارش خود، همچنین از رفتار دولت قطر با کارگرانِ عمدتا مهاجری که در پروژه های ساختمانی مربوط به جام جهانی مشغول به کارند، به شدت انتقاد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد

عربستان رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد