Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روابط دوجانبه کوبا و آمریکا؛ فیدل کاسترو سکوت خود را شکست

روابط دوجانبه کوبا و آمریکا؛ فیدل کاسترو سکوت خود را شکست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیدل کاسترو، رئیس جمهوری سابق کوبا پس از ماهها سکوت، روز دوشنبه در نامه ای عنوان کرده که به سیاستهای ایالات متحده آمریکا اعتماد ندارد ولی راه حل صلح

آگهی

فیدل کاسترو، رئیس جمهوری سابق کوبا پس از ماهها سکوت، روز دوشنبه در نامه ای عنوان کرده که به سیاستهای ایالات متحده آمریکا اعتماد ندارد ولی راه حل صلح آمیز برای رفع کشمکشها را رد نمی کند.

اظهارات رهبر انقلاب کوبا درست پنج روز پس از نشست تاریخی هیات آمریکایی و کوبایی در هاوانا بیان شده است. در ماه دسامبر سال گذشته بود که رهبران دو کشور از آغاز بهبود روابط دیپلماتیک دوجانبه خبر دادند.

در این نامه که توسط رئیس فدراسیون دانشجویان دانشگاهها خوانده شد، چنین آمده است: «هر مذاکره و راه حل مسالمت آمیزی برای رفع مشکلات میان آمریکا و مردم کوبا یا آمریکای لاتین که با اعمال فشار همراه نباشد، باید مطابق با هنجارها و اصول بین المللی پیگیری شود. ما همواره از همکاری و دوستی با مردم تمام دنیا از جمله دشمنان سیاسی خود حمایت خواهیم کرد.»

هاوانا همواره مناسبات نزدیکی با مسکو داشته است. در ژوئیه سال گذشته، ولادیمیر پوتین به منظور تحکیم روابط سیاسی و تجاری دو کشور به کوبا سفر کرد و با فیدل کاسترو که در سال ۲۰۰۶ میلادی به علت بیماری قدرت را به برادرش رائول واگذار کرد، دیدار داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

افشاگری رئیس دفتر حسن روحانی درباره هواپیمای ساقط‌شده اوکراینی؛ واعظی: ما فایل صوتی داریم