Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

الکسی سیپراس جوانترین نخست وزیر یونان شد

الکسی سیپراس جوانترین نخست وزیر یونان شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلکسی سیپراس، رهبر حزب چپ رادیکال سیریزا روز دوشنبه به عنوان نخست وزیر جدید یونان سوگند یاد کرد. قرار است اعضای کابینه در روز سه شنبه معرفی شوند

آگهی

آلکسی سیپراس، رهبر حزب چپ رادیکال سیریزا روز دوشنبه به عنوان نخست وزیر جدید یونان سوگند یاد کرد. قرار است اعضای کابینه در روز سه شنبه معرفی شوند.

رهبر چهل ساله حزب سیریزا، جوانترین نخست وزیر یونان در یکصد و پنجاه سال اخیر محسوب می شود. آقای سیپراس وعده داده که بسرعت با وام دهندگان بین المللی یونان وارد مذاکره مجدد شود و به پنج سال اقدامات ریاضت اقتصادی پایان دهد.

با اینکه در این مراسم در کاخ ریاست جمهوری یونان، آقای سیپراس ترجیح داد به انجیل قسم نخورد اما نخستین دیدار رسمی او در روز دوشنبه، با رییس کلیسای ارتدوکس در آتن صورت گرفت.

حزب سیریزا، در انتخابات روز یکشنبه ۱۴۹ کرسی از ۳۰۰ کرسی پارلمان را کسب کرد و برای رسیدن به اکثریت مطلق با حزب راستگرای «یونانی های مستقل» متحد شد. دوستان جدید آقای سیپراس اغلب از کلیسای ارتدوکس پیروی می کنند.

ائتلاف حزب چپگرای سیریزا با حزب راستگرای «یونانی های مستقل» که دیدگاههای بسیار متفاوتی دارند، عجیب بنظر می آید اما نقطه مشترک هر دو، مخالفت با برنامه های سختگیرانه اتحادیه اروپا در امور مالی یونان است.

یانیسیس استاماتیس خبرنگار یورونیوز در آتن گزارش می دهد: «این اتحاد بین سیریزا و «یونانی های مستقل» که از نظر ایدئولوژیک غیرممکن است، شاید به نوبه خود به مشکل تبدیل شود، چرا که اختلافات سیاسی بسیار بزرگ آنها، می تواند خیلی قویتر از هدف مشترکشان، یعنی خلاص شدن از شر وام دهندگان بین المللی یونان باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی حزب سیریزا در یونان موجب نگرانی همه سرمایه گذاران اروپایی نشده است

مقدونیه یا مقدونیه شمالی؟ خشم یونان از رئيس جمهور جدید اسکوپیه: چرا گفتی مقدونیه؟

مشعل بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس در المپیای یونان روشن شد