افزایش آمار قربانیان در ماریوپل

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
افزایش آمار قربانیان در ماریوپل

درگیریها در شرق اوکراین این بار در ماریوپل، شهر بندری و سوق الجیشی اوکراین قربانی گرفته است. در اثر پرتاب راکتهای موسوم به گراد دست کم ۲۵ نفر جانشان را از دست داده اند. سخنگوی دولت اوکراین اعلام کرده است که آمار کشته ها در حال افزایش است.

هیچکدام از طرفین درگیر جنگ در شرق اوکراین مسئولیت پرتاب این راکتها را بر عهده نگرفته اند اما دولت اوکراین صراحتا جدایی طلبان هوادار روسیه را عامل پرتاب راکتها می دانند. استپان پولتوراک، وزیر دفاع اوکراین گفته است که جدایی طلبان شهر ماریوپل را با راکت انداز محاصره کرده اند.

آرسنی یاتسنیوک، نخست وزیر اوکراین درخواست برپایی جلسه اضطراری از سوی هیات دولت کرده است. وی همچنین با هشدار نسبت به پیشروی گسترده جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین و در شبانه روز گذشته خواستار برگزاری جلسه ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد در اینباره شده است. نخست وزیر اوکراین بار دیگر دولت روسیه را به دخالت مستقیم در شرق اوکراین متهم کرده است.

ماریوپل دومین شهر استراتژیک استان دونتسک است و همچنان تحت کنترل دولت اوکراین قرار دارد. این شهر بندری مهمترین رابط بین اوکراین و شبه جزیره کریمه است.