واکنش شرکت کنندگان نشست داووس به خبر درگذشت ملک عبدالله

واکنش شرکت کنندگان نشست داووس به خبر درگذشت ملک عبدالله
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتشار خبر درگذشت ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی با برگزاری نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوییس همزمان شد. بسیاری از رهبران جهان که در این

انتشار خبر درگذشت ملک عبدالله، پادشاه عربستان سعودی با برگزاری نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوییس همزمان شد.

آگهی

بسیاری از رهبران جهان که در این نشست حاضرند، اقدامات سیاسی و اصلاحاتی را که توسط ملک عبدالله انجام شده بود، ارج می نهند.

کریستین لاگارد، رییس صندوق بین المللی پول در این باره می گوید: «او رهبر بزرگی بود که اصلاحات زیادی را در کشورش انجام داد. او را می توان به نوعی یکی از مدافعان برجسته زنان دانست. عربستان سعودی مکانی است که زنان نقشی مشابه با دیگران ایفا نمی کنند اما رهبرشان مصمم بود که این وضعیت را تغییر دهد.»

شیمون پرز، رییس جمهوری پیشین اسرائیل نیز که در نشست داووس شرکت کرده بود، درباره درگذشت ملک عبدالله گفت: «این یک فقدان واقعی برای خاورمیانه و برای صلح در این منطقه است. او رهبری با تجربه و پادشاهی دانا بود.»

دولت چین نیز با اشاره به نقش ملک عبدالله در ایجاد صلحی پایدار در منطقه خاورمیانه در بیانیه ای اعلام داشت که ملک عبدالله رهبر برجسته ای در عربستان سعودی بود. او خود را در قبال ترویج توسعه در عربستان سعودی، و استقرار و حفظ صلح در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس متعهد می دانست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند

مرگ یک نوجوان در پی شرکت در «چالش چیپس تند» در ایالات متحده