«اوکراین در جنگ با تروریسم به پشتیبانی روسیه است»

«اوکراین در جنگ با تروریسم به پشتیبانی روسیه است»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نماینده رئیس جمهوری اوکراین در مجمع جهانی اقتصاد در داووس به یورونیوز گفت که این کشور در «جنگ با تروریسم به حمایت روسیه» است. دمیترو شیمکیف، معاون

آگهی

نماینده رئیس جمهوری اوکراین در مجمع جهانی اقتصاد در داووس به یورونیوز گفت که این کشور در «جنگ با تروریسم به حمایت روسیه» است.

دمیترو شیمکیف، معاون رئیس دولت اوکراین در حاشیه این نشست بین المللی در سوئیس و در گفتگویی سارا چَپِل، خبرنگار یورونیوز تصریح کرد: «در حال حاضر اوکراین در جنگ با تروریسیم است که از سوی روسیه پشتیبانی می شود و ما باید مطمئن شویم که روسیه این حمایت را متوقف می کند. روسیه باید کریمه را به اوکراین پس دهد و این موضع بین المللی بسیار مهمی است که جامعه بین الملل حامی آن است.»

وی در پاسخ به این پرسش که «اگر امروز بتوانید با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار کنید به او چه می گویید؟» پاسخ داد: «به او می گویم که دست از سرمان بردار و بگذار خودمان سرنوشتمان را تعیین کنیم.»

از سویی دیگر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری فدراسیون روسیه با اشاره به مذاکرات مینسک برای صلح،مقامات کی یف را به «صدور فرمان جنایت» متهم کرد.

آقای پوتین در مسکو گفت: «متاسفانه نه تنها ما هیچ پاسخ روشنی درباره پیشنهادمان دریافت نکردیم بلکه واکنش هایی مخالف را نیز شاهد بودیم. برای نمونه مقامات کی یف درباره اقدامات تمام عیار نظامی دستور رسمی داده اند و این تقریبا در تمام طول محدوده مرزی میان طرفین بوده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد

تبعات حمله تروریستی به کنسرتی در مسکو: کارگران مهاجر در حال فرار از روسیه هستند

آمریکا چهار فرد ساکن ایران را به دلیل کمک به گردان‌های الشتر در بحرین تحریم کرد