هشدار صندوق بین المللی پول درباره کاهش نرخ رشد اقتصادی جهان

هشدار صندوق بین المللی پول درباره کاهش نرخ رشد اقتصادی جهان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا بر اعلام صندوق بین المللی پول، نرخ رشد اقتصاد جهانی در سال جدید میلادی کاهش می یابد و نرخ رشد اقتصادی چین نیز که در سال ۲۰۱۴ به پایین ترین حد خود

آگهی

بنا بر اعلام صندوق بین المللی پول، نرخ رشد اقتصاد جهانی در سال جدید میلادی کاهش می یابد و نرخ رشد اقتصادی چین نیز که در سال ۲۰۱۴ به پایین ترین حد خود طی ۲۴ سال اخیر رسیده بود، همچنان سیری نزولی طی خواهد کرد.

علت این کاهش رشد، رکودی است که در میزان سرمایه گذاری ها بوجود آمده است.

مقامات پکن نیز با وجود اذعان به وجود وضعیت دشوار اقتصادی، سعی دارند از طریق گسترش سرمایه گذاری های عمومی و رشد میزان مصرف، وضعیت کنونی را بهبود بخشند.

در همین راستا، کمیسر اداره ملی آمار چین روز دوشنبه گفت: «در سال ۲۰۱۵ میلادی ما با یک وضعیت دشوار اقتصادی داخلی و بین المللی روبرو هستیم و باید درباره این مشکلات هشدار دهیم. اما همزمان باید پتانسیل های عظیمی را که برای رشد پایدار اقتصاد چین در دراز مدت وجود دارد، ببینیم.»

به گفته صندوق بین المللی پول، حتی سقوط چشمگیر قیمت نفت نیز نتوانسته است شرایط پایداری را برای اقتصاد جهانی بوجود آورد. از ماه سپتامبر تاکنون بهای نفت در بازارهای جهانی به میزان ۵۵ درصد کاهش یافته است.

گفته می شود ایالات متحده آمریکا باید نرخ رشد اقتصادی اش را در سال ۲۰۱۵ میلادی دست کم در سطح ۳.۶ درصد و منطقه یورو در سطح ۱.۲ درصد حفظ کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پکن: لغو ویزا برای اتباع چند کشور اروپایی موجب رونق گردشگری چین شد

سرزمین پریان؛ یخ‌بندان زمستانی در شهر «جی‌لین» چین

انتقاد مقامات ارشد چین و روسیه از سیاست آمریکا؛ نقش مجمع شیانگشان در دیپلماسی نظامی چیست؟