نظرسنجی ها در یونان: حزب سیریزا در انتخابات پارلمانی پیشرو خواهد بود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نظرسنجی ها در یونان: حزب سیریزا در انتخابات پارلمانی پیشرو خواهد بود

کمتر از یک هفته به زمان برگزاری انتخابات پارلمانی یونان باقی مانده است و بنا بر نظرسنجی ها، حزب چپگرای سیریزا در انتخابات روز ۲۵ ژانویه حزب پیشرو خواهد بود.

الکسیس سیراپس، رهبر حزب سیریزا که مخالف برنامه های ریاضت اقتصادی است، سعی دارد با متقاعد کردن رای دهندگان مردد، اکثریت مطلق کرسی های مجلس را بدست آورد.

پانوس اسکورلتیس، سخنگوی حزب سیریزا می گوید: «اروپا نباید از احزابی مانند سیریزا بترسد. اگر باید از چیزی بترسد، از خود اروپاست. در این زمینه، من به سیاست استراتژیک غالب ریاضت شدید اقتصادی اشاره می کنم که بطور عمده توسط آلمان که یک قدرت اصلی در اروپاست، تحمیل شده است.»

نزدیک به پانزده درصد از رای دهندگان هنوز نامزدهای مدنظرشان را برای این رای گیری انتخاب نکرده اند و دولت کنونی یونان از هم اکنون از نتایج این انتخابات نگران است.

دولت ائتلافی یونان در حال حاضر سعی دارد تاخیر در پرداخت دیون بین المللی اش را جبران کند و نخست وزیر کنونی این کشور خود را در مقابل رای دهندگان متعهد کرده که نرخ مالیاتها را افزایش ندهد.

اگرچه موضوعات اقتصادی محور تمام تبلیغات انتخاباتی است اما یونانی ها از مباحث فرهنگی نیز غافل نمانده اند. روز یکشنبه، علاقمندان به موضوعات تاریخی و فرهنگی در آتن گرد آمده و خواستار بازگردانده شدن مجسمه های معبد پارنتون از بریتانیا به این کشور شدند.