Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تصاویر ماهواره ای، سند تازه قتل عام در نیجریه

تصاویر ماهواره ای، سند تازه قتل عام در نیجریه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حمله شورشیان اسلامگرا در نیجریه موسوم به بوکوحرام به شهر باگا و روستاهای اطراف آن و قتل عام حدود ۲هزار تن، از دید دوربین های ماهواره ای پنهان نماند

آگهی

حمله شورشیان اسلامگرا در نیجریه موسوم به بوکوحرام به شهر باگا و روستاهای اطراف آن و قتل عام حدود ۲هزار تن، از دید دوربین های ماهواره ای پنهان نماند.

سازمان عفو بین الملل روز پنجشنبه با انتشار تصاویری ماهواره ای، شواهد معتبر و تازه ای را از این قتل عام به دست داده است.

هنوز تعداد دقیق کشته شدگان حادثه هفته گذشته روشن نیست با این همه مقامات نیجریه از کشتار حدود ۲هزار تن سخن می گویند و شاهدان عینی نیز این رقم را تائید می کنند. همچنین برآورد می شود که به بیش از ۳هزار و ۷۰۰ ساختمان یورش برده شده است. بیشتر این ساختمان ها تخریب شده اند. این حمله بوکوحرام از سوم ژانویه آغاز شد و به چهار رو به طول انجامیده است.

۱ – باگا در شمال شرقی نیجریه؛ هفتم ژانویه

© Amnesty/ DigitalGlobe ۲ – روستای دورو باگا در شمال شرقی نیجریه؛ دوم ژانویه. این تصویر نمونه ای است که این منطقه متراکم از ساختمان و فضای سبز را پیش از حمله بوکوحرام نشان می دهد. رنگ قرمز نشان دهنده فضای سبز است.

© Amnesty/ DigitalGlobe ۳ – الف: تصویری از باگا واقع در شمال شرقی نیجریه که دوم ژانویه گرفته شده است. بسیاری از سقف ساختمان های کاهگلی قابل دیدن است. این ساختمان ها پس از حمله بوکوحرام به باگا در آوریل ۲۰۱۳ساخته شدند.

۳ – ب: تصویری از باگا در هفتم ژانویه که نشان می دهد سقف تعدادی از ساختمان های کاهگلی با خاک یکسان شده است. رنگ تیره مناطقی که به آتش کشیده شده را نشان می دهد.

© Amnesty/ DigitalGlobe ۴ – تصاویری از ساختمان های کاهگلی در باگا واقع در ایالت بورنو در نیجریه. این تصاویر روز دوم ژانویه و پیش از یورش بوکوحرام گرفته شده است. رنگ قرمز مناطقی با پوشش گیاهی سالم را نشان می دهد.

© Amnesty/ DigitalGlobe ۵ – تصویری ماهواره ای از تراکم اماکن مسکونی در دورو باگا که روز هفتم ژانویه و در پی حمله اسلامگرایان مسلح موسوم به بوکوحرام گرفته شده است. این تصویر بیانگر آن است که تقریبا تمامی ساختمان ها با خاک یکسان شده است. مناطقی که به رنگ قرمز مشخص شده اند باقی مانده پوشش گیاهی سالم را نشان می دهد.

© Amnesty/ DigitalGlobe ۶ – این تصاویر ماهواره ای در روزهای دوم و هفتم ژانویه از ساحل دریاچه چاد گرفته شده است. در عکس مربوط به هفتم ژانویه دو خودرو در نزدیکی ساحل دیده می شود. قایق هایی که در عکس دوم ژانویه دیده می شود در عکس بعدی قابل مشاهده نیست.

© Amnesty/ DigitalGlobe عکس ها: © Amnesty/ DigitalGlobe

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن ۱۴۳عضو بوکوحرام در حمله ارتش کامرون

راه خونین بوکو حرام

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند