Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

"دیودونه" در دادگاه کیفری محاکمه می شود

"دیودونه" در دادگاه کیفری محاکمه می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیودونه طنزپرداز فرانسوی که صبح روز چهارشنبه به اتهام تمجید و حمایت از تروریسم در خانه اش از سوی پلیس به طور موقت بازداشت شده بود، برای رسیدگی به

آگهی

دیودونه طنزپرداز فرانسوی که صبح روز چهارشنبه به اتهام تمجید و حمایت از تروریسم در خانه اش از سوی پلیس به طور موقت بازداشت شده بود، برای رسیدگی به اتهاماتش در دادگاه کیفری حضور خواهد یافت.

به گفته پلیس بازداشت موقت دیودونه امشب به پایان می رسد و طی روزهای آتی برای تفهیم اتهام به دادگاه کیفری فراخوانده می شود. او که به عنوان یک طنزپرداز ضد یهود شناخته می شود، در صفحه فیس بوکش نوشته است: «من شارلی کولیبالی هستم».

بازداشت موقت او در حالی صورت می گیرد که مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه نیز در سخنانی در پارلمان کشور با اشاره به او گفته بود: «این توهین است که ببینیم یک مجرم نفرت برانگیز شنبه شب در تئاتری در حال نمایش برنامه خود است، درحالی که سراسر کشور در سوگ اتفاق های پورت دو ونسن بود. ما این را فراموش نمی کنیم و عدالت باید در رابطه با این فرد نفرت برانگیز اجرا شود.»

تاکنون بارها برنامه های این کمدین از سوی مقام های قضایی فرانسه توقیف شده است. از جمله این برنامه ها “دیوار” نام داشت که گفته می شود حاوی مجموعه ای از اشارات موهن علیه یهودیان است.

درپی حملات تروریستی اخیر، پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه کنترل و نظارت بیشتری بر تبلیغات جهادگرایان در اینترنت اعمال کرده اند و قرار است با افرادی که در شبکه های اجتماعی از فعالیت های تروریستی حمایت می کنند، به طور جدی برخورد شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در گرماگرم افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، فرانسه امنیت شب تحویل سال نوی المپیکی را تشدید می‌کند

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟