گریز آمریکا از حملات تروریستی؛ همیشگی یا منوط به زمان؟

گریز آمریکا از حملات تروریستی؛ همیشگی یا منوط به زمان؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان ضدتروریسم در کنفرانسی در موسسه بروکینگز در واشنگتن بازگشت جهادی های غربی از عراق و سوریه به آمریکا را تهدیدی جدی برای این کشور ارزیابی

کارشناسان ضدتروریسم در کنفرانسی در موسسه بروکینگز در واشنگتن بازگشت جهادی های غربی از عراق و سوریه به آمریکا را تهدیدی جدی برای این کشور ارزیابی کردند.

آگهی

با وجود این و برغم تهدیدات ناشی از حملات اسلامگرایان افراطی، آنان آمریکا و اروپا را مجهز به قابلیت ها و توانایی هایی می دانند که می توانند از حملات جلوگیری کنند.

دانیل بنیامین، هماهنگ کنندۀ سابق واحد مبارزه با تروریسم در وزارت امور خارجه آمریکا می گوید: «فکر نمی کنم شاهد به وقوع پیوستن حملات در ایالات متحده خواهیم بود چرا که قابلیت های اطلاعاتی و نیروهای امنیتی و پلیس بسیار فراتر از روزهای پیش از یازدهم سپتامبر است.»

اما دانیل بایمن از موسسه بروکینگز معتقد است آمریکا به خاطر نقشی که ایفا می کند در معرض خطر حملات تروریستی قرار دارد و از این رو باید هوشیارتر باشد.

وی می گوید: «موضوعات قابل توجهی با نام آمریکا گره خورده است از جمله حمایت آمریکا از اسرائیل و مداخله در عراق و سوریه به رهبری آمریکا. بنابراین قطعاً ایالات متحده همواره در صدر فهرست ترور قرار دارد.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن معتقد است برغم حملات اخیر در پاریس، تدابیر امنیتی شدید در ایستگاه های قطار، فرودگاهها و مراکز خرید در آمریکا حداقل در نگاه اول مشهود نیست.

وی می گوید در آمریکا حسی وجود دارد مبتنی بر این باور که حملۀ «گرگی جهادی و تنها» در این کشور منوط به زمان است و وقوع آن بعید نیست.

آقای گروبه می افزاید: «این احساس در میان آمریکایی ها جاری است که کل غرب در آماج حملات تروریست های جهادی است و آمریکا تاکنون از این حملات رسته است، با این وجود آنها این حس را نیز دارند که شانس همیشه نیز با آنان یار نخواهد بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد

تصاویری از اعتراض اسرائیلی‌های مقیم آمریکا علیه بنیامین نتانیاهو

روایتی از سقوط اف۳۵ آمریکایی؛ خلبان پس از فرود در حیاط خلوت یک منزل مسکونی درخواست آمبولانس کرد