بنیامین نتانیاهو از محل گروگانگیری یهودیان در پاریس بازدید کرد

بنیامین نتانیاهو از محل گروگانگیری یهودیان در پاریس بازدید کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات فرانسه از نخست وزیر اسراییل خواسته بودند از سفر به این کشور و حضور در راهپیمایی همبستگی روز یکشنبه خودداری کند.

آگهی

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل روز دوشنبه در پاریس، از محل فروشگاه مواد غذایی که در آنجا چند یهودی فرانسوی در جریان یک گروگان گیری جان خود را از دست دادند، بازدید کرد. در جریان این گروگانگیری که در ادامۀ سلسله علمیات تروریستی در فرانسه صورت گرفت، ۴ تن از گروگان ها جان خود را از دست دادند.

یکی از اعضای جامعۀ یهودی فرانسه، حضور نخست وزیر اسراییل در این محل را همبستگی با یهودیان فرانسه می داند و می گوید: “او حق دارد به اینجا بیاید و ما را از حمایت خود مطمئن کند. حالا ما می دانیم که تحت حمایت هستیم و این امر ما را دلگرم می کند.”

یکی دیگر از افراد حاضر در این محل می گوید: “آنچه که اکنون بیش از همه اهمیت دارد، افزایش امنیت است اما بهرحال طولانی نخواهد بود. فکر می کنم پلیس باید خیلی خوب وظیفه اش را انجام دهد و تا عمق این حادثه در حومه شهرها نفوذ کند. این یک سرطان است.”

بازدید نخست وزیر اسراییل از محل گروگانگیری شهروندان یهودی فرانسوی که با مرگ ۴ گروگان و فرد گروگانگیر خاتمه یافت، در راستای راهپیمایی برای همبستگی در فرانسه صورت می گیرد. مارک رگو، سخنگوی دولت اسراییل در این باره می گوید: “بازدید از این محل بسیار مهم بود. پیش از همه، نشان همبستگی ما با مردم فرانسه، دولت این کشور، و همچنین جامعۀ یهودی فرانسه بود و همه امیدواریم که فرانسه این مرحلۀ دشوار را پشت سر بگذارد.”

سخنگوی دولت اسراییل در ادامه می گوید: “آنچه که اتفاق افتاد تنها به یک یا دو کشور مربوط نیست، یک امر جهانی است. مساله مهم این است که همانطور که دیروز در راهپیمایی همبستگی بین رهبران کشورها دیدیم، این اتفاق به یک حرکت و رفتار محکم تبدیل شد. دولت ها در یک اقدام هماهنگ نشان دادند که در برابر تروریست های اسلامگرا که همه را هدف قرار می دهند، یک راه را برمی گزینند

وی این سخنان را در حالی مطرح می کند که مقامات فرانسه از نخست وزیر اسراییل خواسته بودند از سفر به این کشور و حضور در راهپیمایی همبستگی روز یکشنبه خودداری کند. با اینحال، وی به دلیل شرکت وزرای خارجه و دارایی اسراییل، رقبای خود در انتخابات آیندۀ اسراییل در راهپیمایی روز یکشنبه، بر خلاف اعلام اولیه، در این راهپیمایی شرکت جست.

مقامات فرانسه برای اینکه راهپیمایی همبستگی روز یکشنبه در فرانسه تحت تاثیر تنش در خاورمیانه و بحران میان اسراییل ها و فلسطینی ها و یا مسلمانان و یهودی ها قرار نگیرد، در ابتدا، از مقامات اسراییل و تشکیلات خودگردان فلسطین دعوتی به عمل نیاورده بودند. به نوشتۀ خبرگزاری ها و مطبوعات فرانسه، این اقدام بنیامین نتانیاهو که پس از اطلاع از نظر رییس جمهوری فرانسه اعلام کرده بود از شرکت در این راهپیمایی امتناع خواهد کرد اما علیرغم آن، به پاریس سفر کرد، مقامات فرانسه را عصبانی کرده است.

در پاسخ به این اقدام بنیامین نتانیاهو، دولت فرانسه نیز از محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین دعوت کرد در این راهپیمایی در کنار دیگر رهبران حاضر شرکت کند.

در جریان سلسله عملیات تروریستی در فرانسه که طی سه روز به طول انجامید، در مجموع ۱۶ نفر غیرنظامی توسط تروریست ها به قتل رسیدند. هر سه عامل این حملات تروریستی که از اسلامگراهای تندرو بودند نیز توسط پلیس کشته شدند.،

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بنیامین نتانیاهو از محل گروگانگیری یهودیان در پاریس بازدید کرد

انتقال مهاجران برای «پاکسازی» پاریس در آستانه المپیک خشم شهرداران فرانسه را برانگیخت

مسابقه کارکنان رستوران‌های پاریس برای حمل سریع سینی سفارش مشتری‌ها برگزار شد