Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جستجوی پلیس فرانسه برای دستگیری همدستان اقدامات تروریستی در پاریس

جستجوی پلیس فرانسه برای دستگیری همدستان اقدامات تروریستی در پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس فرانسه در جستجوی همدستان مردان مسلحی است که طی دو روز گذشته در اقداماتی تروریستی دست کم ۱۷ نفر از شهروندان این کشور را کشتند. یکی از مهره های

آگهی

پلیس فرانسه در جستجوی همدستان مردان مسلحی است که طی دو روز گذشته در اقداماتی تروریستی دست کم ۱۷ نفر از شهروندان این کشور را کشتند. یکی از مهره های کلیدی در این جستجو زن جوانی است به نام حیات بومدین که شریک زندگی آمدی کولیبالی یعنی فرد گروگانگیری است که روز جمعه در جریان گروگان گیری در یک فروشگاه مواد غذایی یهودیان کشته شد.

گفته می شود این زن که توسط پلیس فردی مسلح و خطرناک تشخیص داده شده، در روز پنجشنبه و زمانی که یک مامور پلیس توسط آمدی کولیبالی کشته شد، همراه کولیبالی بوده است.

پلیس همچنین با اطلاع بر اینکه که یکی از برادران کواشی در ارتباط با شبکه القاعده در یمن بوده، تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است. این ارتباط به احتمال می تواند با جانشین انور الافلاکی فرمانده سابق القاعده باشد که در سال ۲۰۰۱ توسط آمریکا در یمن کشته شد.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه در کاخ الیزه با مقامات مسئول از جمله نخست وزیر، وزیر دادگستری و برنارد کازنوو وزیر کشور، درباره تدابیر امنیتی پیش رو دیدار کرد.

وزیر کشور پس از این دیدار گفت: “ما چارچوب عمومی مقابله با تهدیدات را تعیین کرده ایم. به این نتیجه رسیده ایم که طرح ضد تروریستی «ویژی پیرات» در بالاترین درجه اش در پاریس و حومه آن مد نظر قرار گیرد و طی هفته های آتی اقدامات امنیتی در سراسر کشور تشدید شود.”

پلیس گفته است که ۱۶ نفر شامل همسریکی از برادران کواشی که روز جمعه در شمال پاریس کشته شد و تعداد دیگری از بستگان او، برای انجام تحقیقات بازداشت شده اند.

رئیس جمهوری فرانسه ضمن ستایش از عملکرد پلیس این کشور، نسبت به تهدیدهای پیش رو نیز هشدار داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

"گروگانها احتمالا قبل از حمله پلیس به فروشگاه یهودی کشته شده بودند"

بازگشت آرامش به دمارتن پس از پایان تعقیب و گریز مظنونان حادثه شارلی ابدو

تصاویر غیر حرفه ای عملیات آزادی سازی گروگانها در یک فروشگاه یهودی در پاریس